Artykuł sponsorowany

Pielgrzymka do Fatimy – jak wygląda, gdzie się zgłosić i ile kosztuje?

Pielgrzymka do Fatimy – jak wygląda, gdzie się zgłosić i ile kosztuje?

Każdego roku miliony pielgrzymów udaje się do różnych miejsc kultu. Szczególnie masowo odwiedzane są Sanktuaria Maryjne, których nie brak w całej Europie. Budowane są one w miejscach, gdzie Matka Boska ukazywała się ludziom, pozostawiając wskazówki dotyczące prawd wiary. Po ukojenie, ratunek lub też w celu pokuty tysiące podróżnych udaje się każdego roku do Fatimy – szczególnego dla chrześcijan miejsca. To tam Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos w 1917 roku ukazała się Maryja, przekazując trzy tajemnice fatimskie. Śladami pastuszków wędruje dziś również wielu Polaków.

Jak pojechać na pielgrzymkę do Fatimy?

Pielgrzymka do Fatimy na własną rękę jest zadaniem bardzo trudnym i kosztowym. Czekanie zaś na to, aż lokalna parafia przygotuje taki wyjazd, również nie jest najlepszym pomysłem. Każdy, kto chce udać się zatem na pielgrzymkę do portugalskiego kultu maryjnego, powinien znaleźć dobre duszpasterstwo pielgrzymkowe, które rocznie organizuje wiele wyjazdów zarówno na terenie Polski – do Częstochowy czy Lichenia – jak i całego globu. Podmiotów, które zajmują się zaś planowaniem wycieczek o charakterze religijnym, jest w kraju coraz więcej. Szukać ich można w Internecie czy poprzez księży i siostry zakonne, które znają placówki wysyłające spragnionych pielgrzymów w określone miejsca.

Dla przykładu w Katowicach działa DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE Jolanty Potempy, które oferuje wyjazdy do Ziemi Świętej, a także pielgrzymki biblijne, pielgrzymki szlakiem apostolskim czy mniej znane pielgrzymki na Kresy Wschodnie. Największą popularnością cieszą się jednak wycieczki do Fatimy, które łączą duszpasterstwo z poznaniem piękna kultury i sztuki Portugalii.


Jak wygląda pielgrzymka do Fatimy?

Pielgrzymki do Fatimy najczęściej organizowane są na kilka dni. Podróżni z Polski przede wszystkim wybierają samolot, jako środek transportu i rozpoczynają swoją wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego od odwiedzenia Lizbony, stolicy Portugalii. Pielgrzymi liczyć mogą przy tym nie tylko na wsparcie w modlitwie i zwiedzanie najpiękniejszych obiektów sakralnych, lecz gwarantowany jest dla nich również czas wypoczynku nad Oceanem Atlantyckim. Polskie duszpasterstwa wybierają często na bazę noclegową przepiękne miasto Cidade De Mar.

W kolejnych dniach pielgrzymi uczestniczą w Mszach Świętych, uroczystych procesjach, a także w wyprawach szlakami portugalskich odkrywców lądów. Oczywiście głównym celem podróży jest odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz Sanktuarium MB Nazaretańskiej. Pielgrzymi ruszają również śladem Łucji, odwiedzając między innymi klasztor, w którym przez lata służyła jako siostra karmelitanka. Pielgrzymka do Fatimy to zatem podróż pełna historycznych ciekawostek, pięknej architektury, niezwykłej przyrody i przede wszystkim modlitwy.

Koszt pielgrzymi do Fatimy

Koszt pielgrzymki do Fatimy zależy od wielu czynników. Przede wszystkim cenę kształtuje liczebność grupy, miesiąc wyjazdu, sposób podróżowania, standard hoteli oraz sam plan i czas wycieczki. Tygodniowy wyjazd opierający się na intensywnym zwiedzaniu kosztuje około 4000 złotych. Wliczone są w to ubezpieczenia i składki na Fundusz Gwarancyjny.

Najlepsze ceny w stosunku do oferowanych atrakcji oraz standardów noclegu oferują wspomniane duszpasterstwa. Przy organizowaniu pielgrzymek przez parafie niestety koszty rosną. Wyjazd z biurem turystycznym to zaś najmniej opłacana opcja. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz