Artykuł sponsorowany

Piękne surfinie w ofercie centrum ogrodniczego Sequoia

Piękne surfinie w ofercie centrum ogrodniczego Sequoia

Surfinia nazywana jest przez ogrodników królową balkonowych roślin. Nie bez powodu. Każdy, kto choć raz miał okazję podziwiać kaskady fioletowych dzwoneczków spływających z parapetów lub balustrad, z pewnością zapragnął mieć takie same u siebie. Z racji tego, że surfinie nie są zbyt wymagające w uprawie, doskonale nadają się zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Ważne jednak, by sadzonki tych kwiatów nabyć w sprawdzonym centrum ogrodniczym. Szkółka roślin Sequoia zaprasza na zakupy!

Kiedy kwitną surfinie?

Te niezwykle efektowne kwiaty zachwycają swoją urodą od czerwca do października, pod warunkiem, że opiekun spełni ich podstawowe wymagania w zakresie pielęgnacji. Choć surfinie najczęściej występują w kolorze fioletowym i różowym, w sklepach ogrodniczych można znaleźć też odmiany, które mają kwiaty w odcieniach bieli, czerwieni, a nawet czerni. Centrum ogrodnicze Sequoia oferuje ponad 40 rodzajów surfinii w bogatej kolorystyce i o zróżnicowanym kształcie kielicha. Rośliny sprzedawane przez tę firmę charakteryzują się wzorową kondycją i są wolne od wszelkich chorób pasożytniczych i grzybów. Warto zaznaczyć, że surfinie to kwiaty jednoroczne. Można co prawda przezimować je w piwnicy lub w budynku gospodarczym, ale trzeba mieć na względzie, że kolejny raz nie zakwitną już tak obficie i będą słabiej się rozwijać.

Jak uprawiać surfinie?

Uprawa surfinii z nasion wymaga doświadczenia, cierpliwości i doskonałej znajomości specyfiki tego gatunku. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup sadzonek, które w połowie maja należy posadzić do doniczek z drenażem. W jednej wiszącej doniczce należy umieścić nie więcej niż 3 sadzonki, z kolei w skrzyni balkonowej zmieści się ich 5. Surfinie mają bardzo rozbudowany system korzeniowy, dlatego nie powinno się sadzać ich zbyt gęsto. W jakiej glebie te rośliny będą czuły się najlepiej? Jak radzi specjalista z centrum ogrodniczego Sequoia – surfinie najintensywniej rosną w żyznej, piaszczysto-gliniastej ziemi o pH nie większym niż 5,5-6,5. Wymagają też częstego podlewania i regularnego nawożenia.

W upalne dni trzeba nawadniać je nawet 2-3 razy i nie można dopuścić do przesuszenia się gleby w doniczce. Aby rośliny nieustannie kwitły, zwiędnięte kielichy trzeba usuwać ręcznie, robiąc w tej sposób miejsce na nowe kwiatostany. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (burze z porywistym wiatrem, silne opady deszczu, gradu) doniczki z surfiniami należy schować pod zadaszeniem lub zabezpieczyć w inny sposób. Kwiaty tych roślin są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zastosujemy się do wymienionych wyżej wskazówek, możemy mieć pewność, że surfinie będą cieszyć nasze oczy przez cały sezon.

Opracowanie:
Warszawa, Rosoła 19
tel. 604 115 598
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz