Materiał Partnera

Piękne stopy – kiedy warto skorzystać z usługi pedicure leczniczego?

Piękne stopy – kiedy warto skorzystać z usługi pedicure leczniczego?

Zadbane, gładkie stopy jak z  żurnala, to marzenie każdej współczesnej kobiety. Dbając o siebie czasami jednak stopy traktujemy po macoszemu. Zapominamy, że tak naprawdę to dzięki nim się przemieszczamy, to one dźwigają nasze ciało a każda minimalna dysfunkcja jest przyczyną wielu schorzeń, których przyczyn szukamy wszędzie ale nie w stanie naszych stóp. Zobaczmy, jak pedicure leczniczy może przyczynić się do poprawy jakości naszego życia?

Pedicure leczniczy to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych przez wykwalifikowane kosmetyczki, który ma na celu poprawę wyglądu stóp oraz ich dogłębną regenerację. Ten specjalny rodzaj zabiegu na stopy:

  • Przynosi ulgę zdeformowanym przyciasnym obuwiem, złą pielęgnacją stopom

  • Dąży do usunięcia bolesnych odcisków, nagniotków, modzeli

  • Regeneruje spękane pięty

  • Wraz z opieką lekarską leczy grzybicę skóry i paznokci

  • Leczy wrastające paznokcie.

Pedicure leczniczy to pielęgnacja i regeneracja stóp połączona z relaksem

Niewątpliwie do korzyści wykonywania regularnie pedicure leczniczego na naszych stopach sięgają dalej niż tylko poprawa wyglądu skóry, gładkości stóp. Dzięki usunięciu bolesnych spękań odcisków poprawia się ogólny stan naszego zdrowia:

  • Poprawia stabilizacji ciała

  • Przywrócenie właściwej postawy ciała

  • Poprawa stanu kolan i stawów skokowych i biodrowych

W gabinetach kosmetycznych takich jak, chociażby salon kosmetyczny Z Pazurem Beaty Misińskiej, wszelkie zabiegi kosmetyczne na dłonie i stopy wykonywane są z najwyższą starannością i zachowaniem najwyższych standardów higieny. Jest to niebywale ważne z punktu widzenia zarówno zdrowia pacjenta, jak i kosmetyczki i jej przyszłych klientów.

Nie zawsze można wykonać pedicure leczniczy mimo wyraźnych wskazań

Profesjonalna usługa pedicure leczniczego poprzedzona jest konsultacją kosmetyczną i obejrzeniem stanu stóp. W przypadku stwierdzenia zmian chorobowych takich, jak grzybica, alergia czy infekcja, zabieg musi być wykonany dopiero po usunięciu przyczyn, ustąpienia przyczyn chorobowych.

Zabieg pedicure leczniczego przeprowadzony (w przypadku braku przeciwwskazań) rozpoczyna się od oczyszczająco relaksującej kąpieli stóp z dodatkiem soli. Dzięki temu zabiegowi skóra stóp zostaje zmiękczona, oczyszczona i jednocześnie zdezynfekowana i gotowa do przeprowadzenia dalszych czynności pielęgnacyjnych.

Pedicure leczniczy krok po kroku

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym pedicure leczniczy zaczyna się od kompleksowej oceny stanu stóp oraz zdiagnozowania przyczyn występujących dolegliwości. Rozpoznanie jakichkolwiek zmian chorobowych, takich jak wyklucza wykonanie pedicure medycznego. Pierwsza faza pedicure leczniczego obejmuje oczyszczającą kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem soli. W tym etapie naskórek zostaje oczyszczony, zmiękczony i zdezynfekowany, a tym samym stopy są w pełni przygotowane do dalszego zabiegu. W następnej kolejności kosmetyczka, złuszcza zrogowaciały naskórek, nakłada peeling, maseczkę regeneracyjną. W przypadku indywidualnych problemów ze stopami w trakcie trwania zabiegu może nastąpić założenie klamry na wrastające paznokcie.

Opracowanie:
Żyrardów, Sienkiewicza 21A
Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz