Artykuł sponsorowany

Piece kominkowe wolnostojące od firmy Helena – czyli współczesna koza do ogrzewania domu

Piece kominkowe wolnostojące od firmy Helena – czyli współczesna koza do ogrzewania domu

Dawniej jednym z najczęściej stosowanych systemów do ogrzewania domów były piece wolnostojące zwane potocznie kozą. Od kilku lat obserwuje się stały wzrost zainteresowania właścicieli domów piecami kominkowymi wolnostojącymi do ogrzewania budowanych bądź remontowanych domów. Ich budowa, wysoce technologicznie materiały pozwalają na ekonomiczne i ekologiczne ogrzanie domów, a bogate wzornictwo dodatkowo umożliwia dobranie modelu pieca kominkowego do charakteru wnętrza. Szeroki wybór piecyków wolnostojących oferuje firma Helena w Olsztynie.

Obecnie we współczesnym budownictwie projektując system ogrzewania domu, patrzymy zarówno na walory użytkowe zastosowanego systemu grzewczego, jak i ekologiczne i ekonomiczne. Zależy nam, aby nasz dom był jednocześnie klimatyczny i nowoczesny a jego koszty eksploatacyjne były na możliwie najniższym poziomie. Często dochodzi jeszcze do tego chęć posiadania w domu kominka, jako elementu dekoracyjnego najwyższej klasy.

Łącząc powyższe oczekiwania z możliwościami nowoczesnej technologii grzewczej, warto zastanowić się nad projektem instalacji z piecem kominkowym wolnostojącym.

Czym są współczesne piece kominkowe wolnostojące?

Piecem wolnostojącym kominkowym nazywamy szczelnie zamknięte palenisko o dekoracyjnej, często bardzo efektownej obudowie, które pozwalają jednocześnie na ogrzanie pomieszczenia, jak i całego domu oraz są atrakcyjnym sposobem aranżacji wnętrza. Stanowią samodzielną konstrukcję, gotową do użycia, bez konieczności jej zabudowywania tak jak w przypadku wkładów kominkowych.

Koszt instalacji pieca kominkowego wolnostojącego jest o wiele niższy niż w przypadku instalacji innych rodzajów kominków. Drugą podstawową różnicą przemawiającą na korzyść zastosowania pieca typu koza w naszych domach jest ich mobilność. Kominka standardowego nie wyniesiemy – jest on na stałe przytwierdzony zarówno do podłoża, jak i przewodu kominowego. W przypadku przeprowadzki mając zamontowany kominek wolnostojący, możemy go łatwo zdemontować i zamontować ponownie w nowym miejscu.

Zalety i korzyści z zastosowania kominków wolnostojących

Obecnie na rynku spotyka się dużą ilość modeli kominków wolnostojących, które różnią się zarówno mocą grzewczą, budową (wyróżnia się piece żeliwne oraz stalowe), jak i sposobem wykończenia. W łatwy sposób dobierzemy model pieca do charakteru naszego domu. Piece kominkowe wolnostojące dostępne w ofertach specjalistycznych firm, takich jak chociażby Helena, pozwalają na zachowanie wysokiego komfortu cieplnego i jednoczesne oszczędności w eksploatacji budynku.

Współczesne piece kominkowe wolnostojące pozwalają na komfortowe użytkowanie poprzez:

  • Możliwość regulacji mocy

  • Możliwość łączenia funkcji grzewczej z płytą grzejną do gotowania

  • Możliwość zakupu pieca o wysokich walorach dekoracyjnych z przeszklonymi ścianami bocznymi

  • Czystość w eksploatacji - oddzielne pojemniki na popiół z pokrywą ochronną przed wysypywaniem się popiołu podczas przenoszenia.

Pozostała oferta firmy Helena

Firma oprócz sprzedaży wysokiej jakości kominków od najlepszych producentów, zajmuje się także ich montażem oraz serwisem wkładów kominkowych.

Montaż kominka zaczyna się od ustalenia miejsca gdzie kominek miałby się znajdować, ustalenia jaki jest przewód kominowy, na jakiej wysokości jest wejście do komina, czy jest doprowadzone powietrze zewnętrzne do spalenia. Następnie wybierany jest wkład kominkowy i ustalana forma obudowy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz