Materiał Partnera

Pięć zasad przy wyborze firmy sprzątającej

Pięć zasad przy wyborze firmy sprzątającej

Większość nowoczesnych placówek publicznych, a także firm prywatnych decyduje się na zatrudnienie w ramach usług outsourcingowych specjalistycznych firm sprzątających i sanitarnych. To dzięki nim porządek i czystość mogą zostać uzyskane w bardzo szybkim czasie. Nie każdy zleceniobiorca jest jednak na tym samym poziomie wykwalifikowania, dlatego staraj się wybierać tylko najlepsze przedsiębiorstwa usług sprzątających. Dowiedz się, czym się one charakteryzują!

Zakres działań wykraczający poza usługi czystościowe

Najlepsze podmioty zajmujące się usługami czystościowymi mają rozszerzoną działalność na takie procesy jak deratyzacja, dezynsekcja czy dezynfekcja – w przypadku takich firm jak ośrodki produkcji artykułów spożywczych jest to olbrzymia zaleta. Jedną z wyróżniających się firm, z których usług warto skorzystać, jest KTS Ekspresowe Usługi. To właśnie tego typu przedsiębiorstwa oprócz usług czystościowych i sanitarnych dla m.in. osiedli mieszkaniowych, organizacji sektora publicznego i firm (biurowce, wieżowce itd.) zapewniają pielęgnację zieleni – rekultywacja terenów i zagospodarowanie przestrzenne – czy też usług techniczne związane z montażem monitoringu, elektryką i innymi działaniami remontowymi. Tak szeroki zakres usług zasługuje na uwagę i podjęcie współpracy.

Środki czystości od najlepszych producentów

W cenę usług sprzątających zawsze wliczone są środku czystości. Skoro tak, to klient powinien dowiedzieć się, jakie produkty ma zamiar używać zatrudniona firma czystościowa. W przypadku sanitarnego zabezpieczania przestrzeni bardzo ważne jest to, aby wykorzystać środki bardzo trwałe. W firmach, w których pracuje dużo osób brud, nieczystości i zarazki roznoszą się bardzo szybko, dlatego tylko dobre antybakteryjne substancje są przeznaczone do użytku. Warto zwrócić uwagę również na ich zapach – profesjonalna firma sprzątająca zwraca uwagę również na ten aspekt, dobierając delikatne zapachy niepowodujące senności, czy mdłości.

Specjalistyczny sprzęt

Jedną z zasad przy wyborze firmy sprzątającej jest określenie, jakim sprzętem się ona posługuje. Nowoczesne firmy powinny być wyposażone w takie podstawowe urządzenia jak odkurzacz kolumnowy, odkurzacz sucho-mokro, szorowarka jednotarczowa, automat szorująco-zbierający, zestaw mopów, zestaw do mycia okien i drabiny. To właśnie dzięki takim narzędziom prace postępują bardzo szybko i dokładnie. Warto pamiętać również o tym, że zwykli pracownicy czystościowi nie posiadają takich sprzętów, o ile nie zagwarantuje im tego firma. Oszczędność na specjalistycznym sprzęcie to duża zaleta skorzystania z usług sprzątających wyspecjalizowanych ekip.

Opinie klientów i referencje

Przy wyborze firmy z branży sprzątającej bardzo ważne są opinie innych klientów. Szczególną uwagę zwróć na referencje wydawane przez podmioty gospodarcze – to ich oceny są najbardziej rzetelne i obiektywne. Najlepsze firmy z branży sanitarnej będą również w stanie wskazać stałych partnerów, z którymi współpracują oraz dadzą Ci możliwość skontaktowania się z nimi, w celu weryfikacji wiarygodności referencji.

Terminowość wykonywania usług

Niezwykle ważne jest terminowe wykonywanie usług. W przypadku dużych i średnich firm jest to szczególnie istotne, ponieważ biura mogą być porządkowane tylko wtedy, kiedy są całkowicie puste. Najlepsze firmy sprzątające powinny być dyspozycyjne i bardzo elastyczne czasowo, wypełniając warunki umowy również w godzinach wieczornych, nocnych, czy wczesnym rankiem.

Opracowanie:
Knopin 20 lok. 1
tel. 534 265 495
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz