Artykuł sponsorowany

Piaskowanie szkła - czemu warto je wykonywać i jak zadanie to realizuje Grzegorz Sulima Usługi szklarskie?

 Piaskowanie szkła - czemu warto je wykonywać i jak zadanie to realizuje Grzegorz Sulima Usługi szklarskie?

Szkło i wyroby szklane towarzyszą człowiekowi od wieków. Oczywiście z czasem zmieniały się technologie produkcji oraz sposoby obróbki szkła. Zmianom ulegały także metody jego ozdabiania, przy czym jedną z najstarszych technik używanych do zdobienia szkła, stosowanych do dziś w zakładach szklarskich, takich jak firma Usługi szklarskie Grzegorz Sulima, jest piaskowanie szkła.

Co warto wiedzieć o usłudze piaskowania szkła, realizowanej w firmie Usługi szklarskie Grzegorz Sulima?

Piaskowanie to czynność, która wielu osobom kojarzy się głównie z obróbką i czyszczeniem różnego rodzaju konstrukcji i elementów metalowych. Należy jednak pamiętać, że piaskowanie jest procesem technologicznym, wykorzystującym właściwości materiałów ściernych (np. specjalnego piasku), gdzie przy pomocy sprężonego powietrza, możliwa staje się obróbka dowolnej powierzchni, także szklanej, a co za tym idzie piaskowanie stosuje się także w zakładach szklarskich, takich jak firma Usługi szklarskie Grzegorz Sulima. Trzeba mieć jednak świadomość, że szkło to materiał stosunkowo delikatny i kruchy, dlatego też proces ten wymaga doświadczenia, umiejętności i dysponowania odpowiednim sprzętem. Warto tutaj także wspomnieć, że jak mówi przedstawiciel firmy Usługi szklarskie Grzegorz Sulima –

Szkło to materiał poddawany zazwyczaj wielokrotnej i zróżnicowanej obróbce mogącej nadawać mu dowolnie wybrane kształty, formy oraz kolory. Nie da się jednak ukryć, że jedną z ciekawszych technik obróbki powierzchni szkła, którą stosujemy także w naszej firmie, jest piaskowanie, polegające na skierowaniu pod ciśnieniem, na obrabianą powierzchnię, strumienia ścierniwa (specjalnego piasku), które uderzając w taflę szkła, sprawia, że jej mikroskopijne kawałki po prostu odpryskują. Dzięki temu powstają charakterystyczne, matowe obszary i swoiste żłobienia. Oczywiście metodą tą możemy obrobić powierzchnię całej tafli szklanej lub tylko jej fragmenty, zaś posługując się specjalnymi foliami i wycinając w nich na ploterach różne, nawet bardzo skomplikowane wzory, możemy na powierzchni szkła lub np. luster, uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Nie należy jednak zapominać, że piaskowanie szkła to proces mechaniczny, którego wykonanie wymaga sporej precyzji i powinien on odbywać się w miejscu do tego przystosowanym (np. w specjalnych kabinach) przy użyciu specjalistycznych maszyn.

Gdzie wykorzystywane jest szkło piaskowane?

Proces piaskowania szkła, realizowany w firmie Usługi szklarskie Grzegorz Sulima, umożliwia zmatowienie całej tafli lub określonej powierzchni szklanej oraz uzyskanie na niej dowolnych wzorów (może to być tylko jedna warstwa lub rysunek, który wyróżnia się kilkoma głębokościami ścierania, co pozwala na osiągnięcie wyjątkowych wypukłości i cieniowań). Dlatego też piaskowanie szkła sprawia, że obrobione w ten sposób tafle lub elementy szklane doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych lub w obiektach użyteczności publicznej, gdzie coraz częściej wykorzystuje się je jako materiał na kabiny i parawany prysznicowe, ścianki działowe, drzwi, półki, blaty czy meble. Oczywiście technika ta umożliwia również stworzenie mniejszych elementów szklanych np. gadżetów z indywidualnym wzornictwem (logo firmy, nadruki informacyjno-reklamowe itp.).

Piaskowane szkło, dostępne w firmie Usługi szklarskie Grzegorz Sulima, cechuje wyjątkowa różnorodność, estetyka i trwałość, dzięki czemu elementy tego typu dają ogrom możliwości funkcjonalno – aranżacyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz