Artykuł sponsorowany

Pianka poliuretanowa – nowoczesna technika ocieplania dachu

Pianka poliuretanowa – nowoczesna technika ocieplania dachu
Zadbanie o wysokiej jakości materiały dociepleniowe jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którym musi stanąć każdy, kto planuje budowę domu jednorodzinnego. Poświęcenie swojej uwagi na tym właśnie etapie prac może przyczynić się do znacznych oszczędności w przyszłości. Rynek budowlany daje inwestorom możliwość wyboru wielu materiałów, w tym przede wszystkim tych standardowych takich jak wełna, czy styropian. Co jednak gdy chodzi o materiały nowocześniejsze?

Docieplanie dachu pianką poliuretanową

Choć w pierwszej kolejności wiele uwagi poświęca się dociepleniu ścian, nie można zapominać o tym, że dach jest w tej układance przynajmniej równie ważne. Dlaczego? Otóż dlatego, że prawa fizyki są nieubłagane i wspólne dla świata, w którym żyjemy. Ciepło zawsze będzie wędrowało ku górze i jeśli nie natrafi na swojej drodze na specjalistycznie zaprojektowane materiały termoizolacyjne, to inwestor z pewnością będzie miał spore problemy z wysokością rachunków za ogrzewanie. Coraz większą popularnością ze strony klientów cieszy się natryskowa metoda ocieplenia. Wykonuje się ją za pomocą odpowiednio zaprojektowanych pistoletów z użyciem pianki poliuretanowej. Badania jasno pokazują, iż jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne.

Ogromna ilość wytworzonego ciepła odbija się od bariery termicznej i pozostaje wewnątrz budynku. Docieplaniem natryskowym zajmują się wyszkoleni fachowcy, do których zdecydowanie zalicza się firma Skibator. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz innowacyjnemu podejściu do zagadnień związanych z termiką firma od lat zapewnia inwestorom nowoczesne rozwiązania w zakresie termoizolacji domów jednorodzinnych. Jakie są największe zalety zastosowania pianki poliuretanowej?


Docieplanie natryskowe – największe zalety

Zacząć należy od tego, że ocieplanie zarówno dachu, jak i innych ważnych z termicznego punktu widzenie elementów domu pianką poliuretanową jest nawet do kilku razy szybsze od rozwiązań standardowych. Nie da się również pominąć tego, że podczas natrysku piany, nie ma się do czynienia z pyleniem i innymi tego typu zjawiskami, charakterystycznymi dla wełen oraz styropianów. W zależności od zaistniałych potrzeb stosuje się piankę otwartokomórkową lub zamkniętokomórkową. Bez względu na rodzaj, piana poliuretanowa cechuje się bardzo długą żywotnością, podczas której, nie rejestruje się spadków właściwości izolacyjnych. Dzięki temu można zupełnie wyeliminować problemy związane z wilgocią, o której destrukcyjnym wpływie, przekonał się już niejeden inwestor.

Dla wielu osób, które zamierzają zbudować wymarzony dom, najważniejsze mogą wydać się jednak oszczędności związane nie tylko, z minimalnymi stratami energii cieplnej, ale także z samą ceną usługi, która prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Próżno szukać na rynku materiału, cechującego się tak dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz