Materiał Partnera

PHEV – nowoczesny system oszczędzania energii

PHEV – nowoczesny system oszczędzania energii

Firma Mitsubishi zdążyła już przyzwyczaić do tego, że jest jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych konstruktorów samochodów. Nowoczesne technologie, których wymaga się od współczesnych samochodów, muszą pełnić wiele funkcji. Za najważniejsze uważa się ekonomiczność oraz wpływ na środowisko naturalne – a w zasadzie brak tego wpływu. Szczególnie interesująca wydaje się oferta samochodów z silnikami hybrydowymi. Co warto wiedzieć?

Płynna i komfortowa jazda

Sprawy związane z połączeniem pracy silnika spalinowego z silnikami elektrycznymi na pewno stanowią wyraźny kierunek, w którym będzie podążała branża motoryzacyjna. Doskonale zdają sobie z tego sprawę inżynierowie Mitsubishi, którzy zadbali o to, aby tego typu napęd został również zamontowanych w pojazdach sygnowanych logiem z trzema diamentami. Jakie korzyści ma napęd hybrydowy? Przede wszystkim znacznie wpływa na ograniczenie kosztów związanych z wydatkami na paliwo. Jest to możliwe dzięki podzieleniu systemu pracy silników. W trybie miejskim pracują jedynie silniki elektryczne. W momencie, w którym wzrasta zapotrzebowanie na moc, a zaczyna brakować energii, włącza się silnik spalinowy, który zasila akumulatory odpowiedzialne za zaprawne działanie napędu elektrycznego. Takie rozwiązanie sprawia, że koszty przejazdu z jednego punktu do drugiego stają się aż niewiarygodnie niskie. Warto również o technologii PHEV, która opracowana została przez specjalistów z Mitsubishi.

Dzięki jej wykorzystaniu energia jest oszczędzana w jeszcze większym stopniu. Aby zobaczyć na własne oczy i poczuć, w jaki sposób działają silniki hybrydowe Mitsubishi, wystarczy umówić się na jazdę próbną w jednym z renomowanych salonów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Auto Krak. Salon słynie przede wszystkim z rzetelności oraz szerokiej gamy pojazdów, do których można wsiąść podczas wizyty. Co jeszcze warto wiedzieć o napędzie hybrydowym?

Mitsubishi Outlander PHEV – esencja hybrydy

Flagowym modelem firmy Mitsubishi, jeżeli chodzi o samochody hybrydowe jest model Outlander PHEV. Model ten ma wszystkie cechy uwielbianego przez klientów klasycznego Outlandera. Mowa tu o wygodzie, przestronnym wnętrzu, nowoczesnym wyposażeniu, niezawodności oraz możliwości wjechania w praktycznie każde, nawet najbardziej niedostępne miejsca. Samochód o zdecydowanym usposobieniu terenowym, którego sercem, jest silnik hybrydowy, stanowi chyba najbardziej efektowny przykład tego, iż przy odrobinie chęci można stworzyć pojazd doskonały. Przy pracy na silnikach elektrycznych Outlander PHEV charakteryzuje się niezwykle cichą pracą.

Dzięki wykorzystaniu technologii PHEV akumulatory mogą być ładowane za pomocą energii, która powstaje podczas hamowania. Oznacza to, że przy rozsądnej jeździe i umiejętności zarządzania zasobami energii, nie będzie konieczności włączenia silnika spalinowego przez całą trasę. Silniki hybrydowe to również fenomenalny sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Opracowanie:
Kraków, Jasnogórska 105
tel. 12 353 30 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz