Materiał Partnera

Pełne ubezpieczenie samochodu, czyli jak zadbać o pojazd

Pełne ubezpieczenie samochodu, czyli jak zadbać o pojazd

Ważne ubezpieczenie OC auta jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu, który chce się nim poruszać po drogach publicznych. Wymagana polisa to jednak zaledwie podstawowa ochrona, która stanowi zabezpieczenie w przypadku określonej ilości zdarzeń drogowych. Warto przeanalizować ofertę dobrych ubezpieczalni, które oferują swoim klientom wiele różnych dodatkowych wariantów do polisy.

Obowiązkowe OC

Wykupienie polisy w celu jazdy samochodem osobowym jest obecnie obowiązkowe – co więcej, wymóg ten dotyczy każdego zarejestrowanego auta. Kiedy straci ona ważność, a kierowca dalej porusza się pojazdem po drogach publicznych, najbliższa kontrola policyjna skończy się dla niego poważnymi sankcjami. Dla właścicieli aut, których polisa OC nie jest opłacona od ponad 14 dni, wyznaczona grzywna to aż 4200 złotych, dlatego warto dokładnie sprawdzić termin ważności ubezpieczenia. Kierowcy podczas wyboru obowiązkowej składki zwracają uwagę na jej koszty – wielu ubezpieczycieli uwzględnia m.in. zniżki za bezszkodową jazdę. Agent ubezpieczeniowy Marta Ochojna przygotowuje dla swoich klientów jedynie najlepsze oferty polisy OC dla samochodu osobowego i nie tylko, dopasowując ją w taki sposób, by idealnie pokrywała się z oczekiwaniami kierowcy. Obowiązkowe ubezpieczenie to jednak ochrona tylko w konkretnych przypadkach – głównie przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi ze szkód wyrządzonych osobom trzecim. Również kiedy to właściciel ubezpieczonego pojazdu jest poszkodowanym, uzyska pieniądze niezbędne do naprawy pojazdu czy na leczenie ze składki winowajcy.

Dobrowolna polisa

O wiele bardziej rozbudowana jest oferta ubezpieczeń dobrowolnych. Głównym z nich jest popularne AC, czyli tzw. autocasco. W wypadku zdecydowania się na tego typu polisę kierowca ma gwarancję, że jego samochód zostanie objęty ochroną niezależnie od okoliczności. To bardzo przydatne w sytuacjach kłopotliwych, kiedy np. sprawca kolizji lub wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia, a jego znalezienie jest wręcz niemożliwe. Co więcej, dobrowolne ubezpieczenie AC chroni także przed szkodliwym działaniem natury. Uszkodzenia auta będące konsekwencją np. silnej wichury lub kolizja z dzikim zwierzęciem będzie w wypadku posiadania AC podstawą do wypłaty należnego odszkodowania na naprawę pojazdu. Warto też zainteresować się dodatkowymi pakietami, które oferują renomowane ubezpieczalnie. Jednym z nich jest NNW, czyli zabezpieczenie życia i zdrowia poszkodowanego. To dobra ochrona zarówno dla kierowcy, jak i jego pasażerów – uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku wypadku jest podstawą do wypłaty należnych środków przez ubezpieczyciela.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz