Materiał Partnera

Pełna księgowość zewnętrzna dla firm

Pełna księgowość zewnętrzna dla firm

Nowoczesny sposób prowadzenia dużego lub średniego przedsiębiorstwa, lub tego o charakterze firmy internetowej zakłada wykorzystanie outsourcingowych metod księgowości i rachunkowości. W skład oferowanych przez zewnętrzne biura obrachunkowe usług należy między innymi tak zwana pełna księgowość, bez której żadna firma nie byłaby w stanie funkcjonować w sposób prawidłowy.

Pełna księgowość

Pełną księgowość i tzw. księgi rachunkowe muszą stosować podmioty gospodarcze posiadające siedzibę bądź zarząd na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi tutaj o spółki handlowe, spółki cywilne, osoby fizyczne, jednostki organizacyjne działające na zasadzie Prawa bankowego, a także samorządy terytorialne. Podmioty te (oraz wiele innych niewymienionych) są zobowiązane do pełnego rejestrowania kosztów przychodów i rozchodów, a także innych operacji księgowo-rachunkowych. Takie biura obrachunkowe jak Biuro Obrachunkowe Wn-Ma s.c. Doradcy podatkowi Przemysław Lichołap, Zdzisława Lichołap zajmują się między innymi ewidencją środków trwałych, listą płac wg nowych rozliczeń ZUS, prowadzeniem kadr, prowadzeniem ksiąg handlowych, a także ewidencją czasu pracy pracowników, czy ryczałtu ewidencjonowanego. Działania te można uznać za tak zwaną kompleksową obsługę rachunkową firm. To właśnie biura rachunkowe są najlepszymi parterami do prowadzenia pełnej księgowości.

Zalety korzystania z usług rachunkowych

Do najważniejszych zalet korzystania z usług rachunkowych profesjonalnych kancelarii i biur obrachunkowych możemy zaliczyć oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy, szeroką wiedzę z różnych branż, a także bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o oszczędność czasu i pieniędzy, chodzi tutaj głównie o brak konieczności zatrudniania przez firmy pracowników mających wykonywać zadania księgowo-rachunkowe, a także oszczędność w takich zasobach jak przestrzeń biurowa, czy urządzenia elektroniczne. Również czas jest w takim przypadku ogromnym plusem na rzecz kancelarii rachunkowych – to one w pełni skupiają się na rozwiązywaniu problemów księgowych, wykorzystując najnowocześniejsze programy, których nie posiadają zwykłe działy księgowe firm. Cecha bezpieczeństwa zleceń prowadzenia księgowości i rachunkowości zewnętrznemu podmiotowi polega na tym, że biura rachunkowe stale zapoznają się z nowymi ustawami i przepisami dotyczącymi prawa skarbowego. Znają one również luki prawne oraz różnego rodzaju zwolnienia skarbowe – taka wiedza jest bardzo pożądana. Kolejnym argumentem i zaletą doświadczonych biur obrachunkowych jest szeroka wiedza z zakresu różnych branż. Kancelarie, które współpracują z wieloma różnymi przedsiębiorcami usługowymi i przemysłowymi, doskonale znają specyfikację konkretnej branży i typu przedsiębiorstwa, spółki itp. Dzięki temu klient obsługiwany jest również na podstawie kazusów z innych podmiotów gospodarczych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz