Materiał Partnera

Pełna księgowość z pomocą biura rachunkowego Status

Pełna księgowość z pomocą biura rachunkowego Status

Jednym ze sposobów ewidencjonowania przychodów oraz kosztów prowadzenia działalności jest pełna księgowość. Zarezerwowana dla szczególnych podmiotów i dość skomplikowana niekiedy wywołuje obawy przedsiębiorców. W związku z tym jej prowadzenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Taką swoim klientom oferuje biuro rachunkowe Status. Do kogo kierowane są te usługi i co sobą obejmują? O tym w artykule.

Pełna księgowość prowadzona przez Status

Warszawskie buro rachunkowe Status od ponad dwudziestu lat obsługuje polskie firmy. W prowadzeniu działań nie ogranicza się wyłącznie do stolicy, ale swoje usługi świadczy przedsiębiorcom z całego kraju dzięki systemowi pomocy zdalnej. W jego ramach zarówno komunikacja, jak i realizacja powierzonych działań przebiega z użyciem nowoczesnych technologii. Znacząco przyspiesza to i usprawnia wszystkie procesy związane z księgowością. Ułatwia także dopełnianie wszelkich formalności w organach podatkowych, które wymagają dostarczania informacji w postaci cyfrowej.

W ramach obsługi księgowej warszawskie biuro oferuje swoim klientom prowadzenie pełnej księgowości. Ta specyficzna forma ewidencji zdarzeń gospodarczych jest najbardziej skomplikowaną wśród dostępnych przedsiębiorcom. Należy jednak zwrócić uwagę na jej precyzję, która pozwala wyeliminować nieprawidłowości. Model ten wymaga jednak szerokiej wiedzy oraz doświadczenia, jakie zaoferować mogą specjaliści z biura rachunkowego Status. Klienci mogą liczyć na realizację terminową, zgodną z obowiązującymi przepisami. Gwarancję tego ostatniego stanowi bieżące monitorowanie zmian w ustawodawstwie. Pracownicy są zaangażowani w obsługę klientów – utrzymują z nimi stały kontakt telefoniczny, a w razie nagłych sytuacji pracują także w weekendy.

Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości

Pełną księgowość regulują liczne zasady, których należy przestrzegać. Podstawę stanowią księgi rachunkowe umożliwiające rozliczenie każdej wartości pieniężnej przedsiębiorstwa. Oznacza to konieczność ewidencjonowania przychodów oraz kosztów. Służy tym samym nie tylko przedstawieniu prawidłowej dokumentacji organom kontrolnym, ale też poprawie sposobu zarządzania budżetem. Pełen obraz wpływów i wydatków pozwala lepiej planować inwestycje. Biuro rachunkowe Status jest w stanie pomóc klientów również w zakresie optymalizacji finansowej firmy.

W tym miejscu warto wyjaśnić, kto jest zobowiązany do prowadzenia pełnej księgowości. Przepisy jasno bowiem określają związane z tym wymagania. Ten sposób ewidencji dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych, jawnych oraz partnerskich pod warunkiem, że ich dochód w poprzednim roku przekroczył limit, jakim jest równowartość 1.200.000 euro po kursie właściwym dla danego okresu. Osiągnięcie niższych zysków daje możliwość wyboru formy rozliczenia innej niż księgi rachunkowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz