Materiał Partnera

Pellet, czyli efektywne paliwo opałowe

Pellet, czyli efektywne paliwo opałowe

Opał stosowany jest nie tylko przez prywatnych odbiorców, ale wykorzystują go nierzadko przedsiębiorstwa. Istnieją jego różne rodzaje – węgiel, koks, ekogroszek czy zaklasyfikowany jako biopaliwo produkt grzewczy pod nazwą pellet. Najczęściej jest on wytwarzany z drewnianych trocin, dzięki czemu doskonale sprawdza się m.in. jako źródło ciepła. Jakie są jeszcze jego zastosowania i parametry?

Wydajne paliwo opałowe

Pellet jest materiałem, który powstaje poprzez skompresowanie trocin drzewnych. Surowiec uzyskiwany jest najczęściej w tartakach jako poprodukcyjna masa drzewna. Po odpowiedniej kompresji pozyskuje się z niego kilkumilimetrowe granulki, które już na tym etapie wykazują dobre parametry pod względem efektywności cieplnej – pellet musi być schłodzony, ponieważ w trakcie przeciskania przez specjalną matrycę rozgrzewa się nawet do temperatury sięgającej 70 stopni Celsjusza. W zależności od dalszego przeznaczenia pellet pakowany jest w odpowiednio przystosowane worki, po czym transportuje się go do klienta.

Firma Grzegorza Kulpy jest w stanie zapewnić swoim odbiorcom nie tylko wysokiej klasy pellet, ale też może go bezproblemowo dostarczyć we wskazane miejsce. Taka usługa jest sporym udogodnieniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm składających zamówienia hurtowe na to paliwo opałowe. Powstaje ono z trocin drzewnych, idealnie sprawdza się więc w charakterze efektywnego źródła ciepła. Gdzie i jakie konkretnie ma jeszcze zastosowanie pellet drzewny?

Szerokie zastosowanie pelletu

Spalanie pelletu nie wpływa negatywnie na środowisko – emisja szkodliwych gazów wydzielających się w trakcie tego procesu jest znikoma, dzięki czemu jest on coraz chętniej wybierany przez gospodarstwa jako zdrowa alternatywa dla np. węgla i innych paliw opałowych. Jego doskonałe parametry oraz brak powstających przy spalaniu zanieczyszczeń spowodowały, że wysokiej klasy pellet drzewny jest też materiałem wykorzystywanym w sporych elektrowniach. Granulki o przyjemnym zapachu świeżego drewna coraz częściej używane są jako paliwo w grillach automatycznych. Co ciekawe, pellet nie musi być stosowany jedynie w formie paliwa opałowego – z powodzeniem służy też jako ekologiczna ściółka dla zwierząt domowych, np. kotów. Nierzadko jest także wyściółką dla koni, nie wywołuje alergii i charakteryzuje go wysoka absorpcja płynów. Warto jednak zadbać o to, by zamówić pellet u sprawdzonego dostawcy – jego kompleksowe usługi to nie tylko sprzedaż wysokiej klasy opału zarówno w hurcie, jak i detalu, ale też jego transport we wskazane miejsce.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz