Peeling kawitacyjny. Na czym polega? Jakie przynosi efekty?

Peeling kawitacyjny. Na czym polega? Jakie przynosi efekty?

Peeling kawitacyjny to zabieg dedykowany szczególnie cerze tłustej i mieszanej – zmniejsza on widoczność porów i reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu wypryski zmniejszają się, a skóra nabiera blasku. Przeczytaj, na czym polega ten zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym, jakie są wskazania do jego wykonania i na jakie efekty możemy liczyć.

Czym jest kawitacja i peeling kawitacyjny?

Kawitacja to zjawisko fizyczne, w trakcie którego, pod wpływem zmniejszonego ciśnienia, zachodzi szybka przemiana cieczy w gaz. Jest ono wykorzystywane między innymi w kosmetyce. W przypadku peelingu kawitacyjnego polega ono na wytworzeniu mikropęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które pod wpływem wibracji ulegają rozpadowi. Dzięki temu komórki warstwy rogowej naskórka rozpadają się, odsłaniając młodsze warstwy skóry.

Peeling kawitacyjny – przebieg zabiegu

Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut. Na zabieg najlepiej przyjść bez makijażu. Najpierw kosmetyczka oczyszcza naszą skórę tonikiem lub żelem, może również zastosować peeling ziarnisty. Następnie nakłada serum i rozpoczyna zabieg, szpatułką produktującą fale utradźwiękowe. Nie powinniśmy bać się bólu - podczas tej czynności możemy jednak czuć łaskotanie i drapanie.

Specjalistka wykonująca peeling kawitacyjny będzie powoli oczyszczać poszczególne partie naszej skóry, a następnie skupi się na tych najbardziej problematycznych, takich jak nos czy broda, do momentu aż zrogowaciały naskórek zostanie usunięty.

Zabieg kończy się mikromasażem lub nałożeniem maski nawilżającej. Dzień po peelingu skóra może być zaczerwieniona, dlatego na zabieg najlepiej umówić się kilka dni przed ważnym wyjściem. Ważne jest, aby pamiętać, że przez trzy tygodnie po wykonaniu peelingu kawitacyjnego należy chronić skórę przed działaniem słońca i stosować kremy z filtrem.

Peeling kawitacyjny – wskazania

Peeling kawitacyjny będzie miał pozytywne działanie dla każdej z pań, jednak najbardziej polecany jest osobom walczącym z trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym oraz zaskórnikami i wągrami. To jeden z najlepszych sposobów, by wygrać walkę z niechcianymi czarnymi kropkami.

Kawitacja dobrze wpłynie również na cerę mieszaną i tłustą - zmniejszy wydzielanie sebum i tzw. świecenie się twarzy. Z kolei skórze suchej i zmęczonej peeling doda blasku, zapewniając efekt nawilżenia i odświeżenia, a także zredukuje drobne zmarszczki. Regularnie stosowany będzie też ratunkiem dla przebarwień.

Peeling kawitacyjny może być stosowany jako zabieg samodzielny lub forma przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ przyśpiesza on wchłanianie składników aktywnych. Ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny, sprawdzi się nawet u osób z cerą wrażliwą i naczynkową. 

Wskazaniem do zabiegu są m.in. opuchlizna w okolicach oczu, tzw. skóra palacza, drobne zmarszczki, uciążliwy trądzik oraz przebarwienia.

Jakie są efekty zabiegu?

Peeling kawitacyjny sprawia, że nasza skóra jest bardziej promienna, wygląda młodziej, a trądzik staje się mniej widoczny. Do efektów zabiegu możemy zaliczyć:

  • dogłębne oczyszczenie skóry
  • likwidację martwych komórek naskórka
  • stymulację naturalnej odnowy komórek
  • dotlenienie skóry
  • rozjaśnienie przebarwień
  • zmniejszenie liczby wągrów i niedoskonałości
  • odświeżenie i wygładzenie skóry
  • wypełnienie zmarszczek
  • poprawę gospodarki wodnej skóry

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego dermatolodzy zalecają skorzystanie z innych zabiegów, szczególnie odżywczych. Oczyszczona po peelingu skóra przyjmie je znacznie lepiej, niż skóra zanieczyszczona - a tym samym będziemy mogli się cieszyć większymi efektami.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz