Materiał Partnera

Peeling kawitacyjny – co warto o nim wiedzieć?

Peeling kawitacyjny – co warto o nim wiedzieć?

Peeling kawitacyjny, zwany inaczej kawitacją, to zabieg głębokiego oczyszczenia skóry. Nie można go porównać do zwykłego domowego peelingu, ponieważ wykonywany jest on innymi, specjalistycznymi metodami, a także preparatami, dostępnymi głównie dla salonów kosmetycznych oraz gabinetów piękności. Dowiedz się zatem kilku ważnych informacji na temat peelingu kawitacyjnego.

Dla kogo dedykowany jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny występuje w różnych rodzajach, dlatego jest on dedykowany zarówno osobom z cerą mieszaną, suchą, lub tłustą. Bez znaczenia jest również wiek, oraz płeć. Kawitacja to bowiem głębokie oczyszczenie, zdezynfekowanie oraz odżywienie skóry, którego wymaga każdy z nas. Wielokrotnie zabieg warto przeprowadzać po zimie oraz lecie, kiedy to jesteśmy wystawieni na mróz lub też upały i promieniowanie UV!

Efekty kawitacji

Profesjonalna terapia kawitacyjna wielokrotnie składa się nie na jedną wizytę, ale na kilka, które odbywają się co dwa/cztery tygodnie. Peeling idealnie wtedy usuwa martwe komórki naskórka, czyści skórę, a nawet hamuje namnażanie się na powierzchni skóry niepożądanych bakterii. Zmiany zauważalne są już zaś po jednej wizycie. Cera przestaje się świecić, gospodarka wodna działa poprawnie, a wągry przestają być naszym zmartwieniem. Podkreślić również warto to, że kawitacja to nie tylko oczyszczenie, ale pobudzenie do odbudowy skóry. Odpowiednie wibracje, pozwalają dotlenić komórki i wspomóc w produkcji kolagenu i elastyny.

Przebieg zabiegu

Kawitacja przeprowadzana jest w kilku ważnych etapach, które mogą się nieznacznie różnić w salonach kosmetycznych. Cała procedura wygląda zatem w uproszczeniu następująco:

  • oczyszczenie skóry tonikiem i wacikami,
  • przeprowadzenie wstępnego peelingu ziarnistego, dla intensyfikacji zabiegu,
  • nałożenie specjalnie dobranego serum, pod kątem stanu naszej skóry,
  • oczyszczanie skóry szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe,
  • wykonanie mikromasażu twarzy,
  • oraz nałożenie maseczki regenerująco-odżywczej.

Gdzie udać się na peeling kawitacyjny?

Profesjonalny peeling kawitacyjny wykonują tylko certyfikowane salony kosmetologiczne, których pracownicy, posiadają nie tylko wiedzę kosmetyczną, czy tę dotyczącą wizażu. Wielokrotnie ważne jest również doświadczenie dermatologiczne. Tym wyróżnia się między innymi Karolina Wasilewska i jej salon SARA BEAUTY, gdzie podejmowana jest walka ze starzeniem się skóry, czy z jej niedoskonałościami. Coraz częściej stałymi klientami takich gabinetów, stają się również mężczyźni! 

Opracowanie:
Strzelce Krajeńskie, Królowej Jadwigi 2
tel. 505 080 039
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz