Artykuł sponsorowany

Pedagog z przedszkola Samodzielny Maluch przedstawia najważniejsze fakty na temat edukacji dzieci metodą Montessori

Pedagog z przedszkola Samodzielny Maluch przedstawia najważniejsze fakty na temat edukacji dzieci metodą Montessori

Przedszkole Montessori to miejsce, w którym szanuje się dzieci, kładzie nacisk na kreatywne myślenie i uczy samodzielności. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku wszechstronny rozwój duchowy, fizyczny i społeczny, z pewnością zainteresuje Cię oferta placówki Samodzielny Maluch. Spróbuj czegoś nowego i przekonaj się, dlaczego metoda wychowania przedszkolnego wedle włoskiej lekarki i pedagog Marii Montessori zyskała tak wielu zwolenników.

Nauka w przedszkolu – kreatywność to podstawa

Dzieci mają niesamowite możliwości poznawcze, dlatego tak ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków rozwoju. W przedszkolu Samodzielny Maluch podopieczni mogą działać na własną rękę i mają swobodny wybór. Rolą opiekuna jest asystowanie i dbanie o to, aby maluchowi nie stała się krzywda.

Nauczyciel nie może niczego narzucać i działać wedle ustalonego harmonogramu. Nasi wychowankowie mają do dyspozycji strefy poświęcone różnym dziedzinom życia, dzięki czemu mogą uczyć się konkretnej czynności lub umiejętności. Opiekunowie są pośrednikami, ale to dziecko wybiera, czym chce się zająć. Aby uzyskać oczekiwane efekty, dbamy o dobrą organizację przestrzeni, w której dzieci mogą czuć się bezpiecznie i w pełni skoncentrować na swoich działaniach

– wyjaśnia pedagog.

Przedszkole Montessori – niestandardowa placówka

W placówce Montessori nie ma standardowych zabawek – przytulanek, kolorowanek czy samochodzików. Dzieci korzystają ze specjalnie przygotowanych przedmiotów codziennego użytku oraz materiałów rozwojowych umieszczonych w poszczególnych strefach. Przedszkole Samodzielny Maluch kładzie szczególny nacisk na nauce samodzielności. Dzieci wykonują niemal wszystkie czynności samodzielnie, poczynając od nakrywania do stołu, przez przygotowanie posiłków, aż po zmywanie naczyń. Sprzęty znajdują się na określonej wysokości i są dobrane w taki sposób, aby maluchy nie wyrządziły sobie krzywdy. Jeżeli chcesz przygotować swoje dziecko do wyzwań dorosłego życia, nie czekaj i już dziś zapisz je do Samodzielnego Malucha.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz