Materiał Partnera

Pawilony i namioty plandekowe - zastosowanie w praktyce

Pawilony i namioty plandekowe - zastosowanie w praktyce

Kiedy mijamy kolorowe tiry na drodze, rzadko się zastanawiamy, co przesądza o ich wyglądzie. Są to często namioty plandekowe, których zadaniem jest osłona pojazdu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi za pomocą odpowiedniego materiału oraz reklama wybranych firm czy produktów. Z plandeki powstają też całe pawilony. Gdzie można je wykorzystać? Jakie jest ich praktyczne zastosowanie?

Wśród namiotów plandekowych wyróżnia się plandeki samochodowe i plandeki na przyczepy oraz naczepy. Często firmy je produkujące zajmują się też produkcją i odnawianiem kotar i przesłon stosowanych w magazynach. Plandeki mają też często zastosowanie w rolnictwie, jako płachty rolnicze.

Można nimi przykryć słomę, drewno, maszyny, materiały budowlane, dachy –tłumaczy specjalista z firmy Go-Plan z województwa mazowieckiego - Są wytrzymałe, nie sposób je rozedrzeć, nieprzemakalne, odporne na działanie promieni UV jak, nie pękają w niskich temperaturach i na mrozie.

Zastosowanie plandek i pawilonów

Pawilony mają zastosowanie w handlu, w szczególności w sezonie letnim, np.w miejscowościach nadmorskich często kupujemy w nich pamiątki, książki czy wypożyczamy leżaki na plaży. W pawilonach też często firmy wystawiają swoją ofertę na różnego rodzaju targach branżowych, wydarzeniach sportowych, eventach. Namioty plandekowe i pawilony dobrze się też sprawdzają w ogrodzie. Chronią przed słońcem, wiatrem, komarami i innymi owadami. Są dobrym rozwiązaniem na świeżo zakupionej działce, gdy dom jest jeszcze w budowie albo w planach. Mogą się sprawdzić lepiej niż altanka ogrodowa. Altanki są oczywiście trwalsze, ładnie wyglądają w otoczeniu zieleni. Ale na stałe zmieniają wygląd terenu i zmniejszają wielkość zielonej powierzchni. Kosztują też znacznie więcej niż namioty plandekowe i pawilony, które poza tym można szybko rozłożyć i równie sprawie zdemontować. Po złożeniu powstaje lekka paczuszka, którą można bez kłopotu przetransportować w dowolne miejsce. Duże namioty plandekowe i pawilony świetnie sprawdzą się na przyjęciu imieninowym, które chcemy wyprawić u siebie w ogrodzie czy nawet na komunii czy weselu, które odbywa się latem. Na wesele warto dodatkowo zamówić parkiet z desek, by tańczyło się jak najwygodniej.

Jak wybrać dobry namiot

Najważniejsze by był lekki i łatwy w montażu, wodoodporny i trwały. Sprawdźmy, czy rurki są aluminiowe bądź stalowe, co zapewnia lekkość i wytrzymałość. Ważne są otwierane okna, by zapewnić przewiew. Istnieją też namioty zamykane na klucz, jeśli trzymamy w nim np. cenne narzędzia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz