Materiał Partnera

Pasmanteria- niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie

Pasmanteria- niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie

Nici, igły, koronki, taśmy, wstążki, kordonki, gumy, włóczki, druty czy szydełka to dodatki krawieckie, które można znaleźć w wielu domach. Tak naprawdę bez wyrobów pasmanteryjnych trudno byłoby stworzyć jakiekolwiek ubrania czy artykuły tekstylne. Są one niezbędnym elementem w każdej szwalni, przedsiębiorstwie zajmującym się szyciem na szeroką skalę, a także w małych pracowniach krawieckich. Na użytek domowy można kupić je w sklepach z pasmanterią, ale jeśli chodzi o firmy krawieckie, najlepiej gdyby zaopatrywały się w hurtowniach pasmanteryjnych, jak Galpas z Rybnika.

Co to jest pasmanteria?

Pasmanteria pochodzi od włoskiego słowa passamano. Są to wyroby włókiennicze, których wyrobem zajmowali się szmuklerzy. Stanowiły ozdobę, wzmocnienie oraz ochronę brzegów tkanin dekoracyjnych, odzieży oraz obić tapicerskich.

Dodatki krawieckie towarzyszą człowiekowi od zawsze. Pełniły funkcję praktyczną, ozdobną, ale również ochronną na ubraniach noszonych przez daną osobę. W dawnych czasach wierzono bowiem, iż prawidłowo wykonane ubranie chroni człowieka przed złymi siłami, urokami oraz magią, a same wyroby pasmanteryjne stanowiły swoiste talizmany. W epoce średniowiecza pasmanteria była zarezerwowana tylko i wyłącznie dla elit: rodzin królewskich, arystokracji, duchownych oraz dla wojska. Elementy pasmanteryjne stanowiły znak rozpoznawczy oraz były wyróżnieniem społecznym. W późniejszych czasach stosowano je również przy obiciach meblowych.

Dodatki i ozdoby krawieckie

Wszelkie akcesoria pasmanteryjne są niezbędne w krawiectwie. Nie lada sztuką jest umiejętne dopasowanie ich oraz zastosowanie w szytej i przerabianej odzieży. Pozwalają one na stworzenie niepowtarzalnej, jedynej w swoim rodzaju kreacji, która jest także odzwierciedleniem charakteru i osobowości osoby, która będzie ją nosiła. Jest wiele dodatków krawieckich, które są dostępne zarówno w sklepach, jak też hurtowniach pasmanteryjnych. W GALPAS we wszystkie niezbędne elementy z zakresu pasmanterii mogą zaopatrzyć się klienci prowadzący działalność gospodarczą. Tak więc, jeśli prowadzisz własny interes krawiecki lub sklep, na pewno znajdziesz tam, co jest ci potrzebne. Jeżeli specjalizujesz się w szyciu firan, dostaniesz tu dodatki i akcesoria do firan, m.in. ażury, wisiory, lamówki, taśmy firanowe, gipiury czy pierścienie do firan. Wstążki i tasiemki, gumy odzieżowe oraz taśmy spodniowe, nośne i suwakowe przydadzą się przy tworzeniu odzieży. A do kreowania wełnianych szalików, czapek czy swetrów masz szeroki wybór wielobarwnych włóczek, drutów i szydełek różnej grubości i długości.

Hurtownia oferuje też dodatki krawieckie w postaci nici, guzików, nożyc, tzw. kulki silikonowej, zamków błyskawicznych, aplikacji oraz wielu innych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz