Materiał Partnera

Parownica Karcher idealne rozwiązanie dla alergików

Parownica Karcher idealne rozwiązanie dla alergików

Czyszczenie parownicą jest jednym z najnowocześniejszych, ale i jednocześnie najprostszych w działaniu sposobów czyszczenia domów, pojazdów czy biur. Wysoką skuteczność zawdzięcza właśnie działaniu pary wodnej, wytwarzanej pod ciśnieniem i omywającej czyszczone zakamarki. Jest ona obojętna dla zdrowia człowieka. Dlaczego warto czyścić mieszkanie parownicą Karcher?

Alergicy to osoby mające bardzo delikatną skórę oraz śluzówkę dróg oddechowych. Walczą oni ze swoimi dolegliwościami na kilka sposobów. Do najpopularniejszych zalicza się unikanie alergenów i minimalizowanie ich występowania w otoczeniu.

Jak minimalizować ilość alergenów w domu i mieszkaniu?

Duży odsetek alergików ma uczulenia na roztocza i kurz. Najwięcej wspomnianych alergenów jest zawartych w przedmiotach codziennego użytku, meblach tapicerowanych, czy też dywanach. Aby usunąć maksymalnie ich występowanie w powietrzu, zaleca się częste gruntowne czyszczenie dużych powierzchni bez dodatków detergentów. Przykładem firmy dysponującej wysokiej jakości sprzętem do czyszczenia, oferującej sprzątanie antyalergiczne (parownicą Karcher i najnowszej generacji odkurzaczem z filtrem wodnym), jest firma EKO KWADRAT Edyta Bińczyk. Usługa taka przynosi szereg podstawowych korzyści:

  • daje ulgę dla alergików i ich rodzin,
  • zwiększa komfort snu,
  • zdecydowanie poprawia zdrowie
  • skutecznie oczyszcza dywany, tapicerkę i podłogi z roztoczy, pyłków i zarodników grzybów,
  • dogłębne czyści bez użycia chemii zabijając 99.99% najczęściej występujących w domu bakterii.

Parownica i odkurzacz z filtrem to zdrowe i czysty dom bez użycia chemii

W przypadku alergików, sprzątanie mieszkania tradycyjnymi metodami domowymi jest mało skuteczne, wręcz szkodliwe, gdyż może potęgować reakcje uczuleniowe na roztocza i kurz.

Stosowanie silnych środków chemicznych, w tym wybielaczy i odkażaczy jest wysoko skuteczne w stosunku do pozbycia się alergenów, jednak biorąc pod uwagę wpływ chemii na organizm, w przypadku alergików może również doprowadzać do zaostrzenia się objawów chorobowych na tle alergicznym. Sposobem na rozwiązanie tych problemów jest stosowanie parownicy Karcher.

Swą skuteczność parownica zawdzięcza jednoczesnemu dozowaniu silnego strumienia pary wodnej na czyszczone elementy, bez ryzyka zamoczenia ich. Gorąca para wodna, bez środków chemicznych, penetruje brud aż do dna powierzchni, na której on zalega, doprowadzając do jego oderwania. Dzięki temu jest w stanie usunąć brud z najmniejszych zagłębień bez użycia środków chemicznych. W czyszczeniu parą nie są wykorzystywane środki chemiczne, co zabezpiecza czyszczone powierzchnie przed odkładaniem się na nich alergenów.

Roztocza i alergeny w zetknięciu z parownicą nie mają szans.

Sprzątanie przy użyciu parownicy jest bardzo skuteczne i trwałe. Samo użycie gorącej pary pod ciśnieniem, nie tylko pozbywa się brudu i kurzu w sposób mechaniczny, ale też działa odkażająco z racji działania wysokiej temperatury.

Zastosowanie profesjonalnej myjki parowej o wysokiej wydajności dogłębnie i szybko wyczyści cały dom. Usunie ona mocno przylegający brud, tłuszcz, różnego rodzaju plamy a także bakterie, wirusy i roztocza. Po zabiegu pozostanie przyjemna świeżość, bez przykrych zapachów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz