Materiał Partnera

Parasole grzewcze - gdzie i kiedy warto je stosować?

Parasole grzewcze - gdzie i kiedy warto je stosować?

Nawet w środku lata zdarzają się chłodniejsze dni – wiatr, zachmurzenie czy opady deszczu nie zachęcają do spędzania czasu na dworze. Na szczęście jest rozwiązanie, dzięki któremu znowu możemy podczas pobytu na zewnątrz poczuć ciepło, bez konieczności ubierania się w kolejne warstwy ubrań. Rozwiązaniem tym są parasole grzewcze. Czym są te urządzenie i w jakich sytuacjach się przydają?

Czym jest parasol grzewczy?

Jest to rodzaj ogrzewaczy powietrza, których zadaniem jest dostarczanie energii cieplnej na stosunkowo niewielkich obszarach otwartych bądź częściowo osłoniętych - mają one zwykle do 2 metrów wysokości. Zadaniem czaszy jest rozpraszanie wytwarzanego przez niego ciepła na wszystkie strony, tak aby było ono odczuwane przez znajdujące się w pobliżu osoby. Parasole grzewcze zasilane są z butli gazowej, dlatego można je stosować nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wszystkie nasze modele posiadają przezroczystą rurę, w której płonie ogień. Takie rozwiązanie daje dodatkowe efekty wizualne i efekt cieplny. Szeroki wybór parasoli oraz akcesoriów do nich znajdziemy w ofercie firmy Marax.

Gdzie przyda się parasol?

Parasol grzewczy to urządzenie przeznaczone przede wszystkim do ogrzewania przestrzeni otwartych. Idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy planujemy spędzić trochę czasu na zewnątrz, jednak pogoda nie sprzyja lekkiemu ubraniu. Dzięki niemu nie musimy zmieniać naszych planów na przyjęcie w ogrodzie nawet jeśli na zewnątrz nagle zrobi się chłodniej. Parasole sprawdzą się również w zastosowaniach komercyjnych – stanowią one źródło ciepła w ogródkach restauracyjnych oraz hotelowych, a także stanowisk gastronomicznych w czasie imprez masowych. Mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń częściowo lub całkowicie zamkniętych, w których nie ma ogrzewania, np. namiotów.

Kiedy można korzystać z parasoli grzewczych?

Parasole grzewcze to urządzenia wielosezonowe – można z nich korzystać zarówno w środku sezonu letniego, w okresie chłodniejszych dni bądź wieczorami, kiedy temperatura powietrza spada, jak i w początkowym okresie sezonu jesienno-zimowego oraz wiosennego. Parasole o dużej mocy mogą być stosowane w każdej sytuacji, te słabsze sprawdzą się jedynie do lekkiego podgrzewania powietrza w sezonie letnim.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz