Materiał Partnera

Parametry techniczne laptopa TERRA MOBILE 1460P

Parametry techniczne laptopa TERRA MOBILE 1460P

Laptopy zdominowały rynek sprzętu komputerowego, w wielu przypadkach wypierając komputery stacjonarne. Nie ma się czemu dziwić – dorównują im możliwościami technicznymi, a ponadto mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce. Doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w pracy czy podróży. Przyjrzyjmy się bliżej parametrom technicznym modelu TERRA MOBILE 1460P.

Najwyższa jakość

Laptopy TERRA MOBILE 1460P znajdziemy w ofercie sklepu Nastuza, partnera handlowego firmy Terra Computer, która od trzydziestu lat produkuje w Niemczech systemy komputerowe. Oferowany przez nią sprzęt oraz usługi cechuje wysoka jakość i niezawodność. Wśród produktów firmy Terra znajdziemy zarówno komputery, w tym też komputery gamingowe, jak i notebooki. Jej oferta obejmuje ponadto monitory LCD, tablety, storage, thin-client, firewalle, macierze, serwery oraz usługi cloud.

Sprzęt komputerowy ma służyć nam przez długi czas, a potrzebujemy go przede wszystkim do pracy. Wykorzystujemy go w różnych celach – od komunikowania się przez Internet, przez pracę na podstawowych programach edycji danych i tekstu, po obróbkę grafiki i wideo oraz programowanie. Istotne jest więc, aby był on zawsze sprawny, a jego systemy wydajne.Parametry techniczne

Na działanie komputera składa się wiele elementów. Na ogólną wydajność największy wpływ ma procesor. Znaczenie ma też liczba jego rdzeni. TERRA MOBILE 1460P wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Core 5, a tym samym staje się optymalnym rozwiązaniem dla większości działań.

System operacyjny tego modelu to Windows 10 Pro. Umożliwia on szyfrowanie plików i przechowywanie ich obok plików ogólnodostępnych. Pozwala też na zdalne kontrolowanie podłączonego pulpitu zdalnego. Zapewnia on też większe bezpieczeństwo niż standardowa wersja systemu.

Duże znaczenie na szybkość pracy komputera mają model i typ dysku twardego. W tym modelu zastosowano nośnik SSD M.2. Jego interfejs daje większą przepustowość niż w starszych rozwiązaniach, eliminuje też wiele występujących w nich problemów. Dysk ten cechuje się również wysoką wytrzymałością.

TERRA MOBILE 1460P  wykorzystuje pamięć wewnętrzną DDR3 SDRAM. Względem DDR2 wyróżnia się ona większą przepustowością przy dużym napięciu, mniejszym poborze prądu o około 40% oraz mniejszych kosztach o ponad 63%. Maksymalna pojemność pamięci tego komputera to 8 GB.

W zakresie grafiki TERRA MOBILE 1460P wyposażona jest w kartę graficzną on-board Intel HD Graphics 615 – rozwiązanie stosowane w laptopach najwyższej klasy. Wraz z zastosowanym procesorem zapewnia ona stabilną pracę w mobilnych warunkach, niski pobór energii oraz obsługę standardowych programów.

Wszystkie te parametry w połączeniu z wysoką jakością wykonania poszczególnych elementów sprawia, że TERRA MOBILE 1460P to laptop wszechstronnym zastosowaniu, spełniającym wymagania różnego rodzaju pracy biurowej.

Opracowanie:
Kraków, Władysława Łokietka 135A lok. 33A
tel. 730 240 578
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz