Materiał Partnera

Parametry agregatów prądotwórczych FOGO

Parametry agregatów prądotwórczych FOGO

Agregaty prądotwórcze znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest podłączenie do sieci elektrycznej – czy to z powodu awarii, czy też odległości i braku dostępu. Różne modele poszczególnych producentów mają inne parametry techniczne, które pozwalają na ich optymalne zastosowanie. Przyjrzyjmy się czterem agregatom wyprodukowanym przez FOGO.

TWIN FDT 1300 VS

Ten agregat prądotwórczy to tak naprawdę zespół dwóch agregatów umieszczonych w jednej obudowie. Jeśli zapotrzebowanie na moc jest nieduże lub jeden z nich uległ awarii, drugi jest w stanie pracować samodzielnie. Agregaty pracują w trybie naprzemiennym, dzięki czemu oba zużywają się równomiernie. Parametry silników oraz prądnic wraz z wysoką jakością wykorzystanych elementów tych maszyn gwarantują optymalną wydajność. To agregat idealny w sytuacjach, gdy potrzebna jest duża moc.

Serwis agregatów tego modelu nie będzie sprawiał problemu ze względu na łatwy dostęp do budowy wewnętrznej. Dostępne są dwie wersje, jedna z układem automatyki SZR (model FV1300ACG) oraz bez układu automatyki (model FV1300RCG).

Sprzedażą oraz naprawą i serwisem agregatów prądotwórczych różnego przeznaczenia zajmuje się firma Agregaty Serwis.

FD 130

To model agregatora stacjonarnego z silnikiem Doosan D1146T. Sześć cylindrów o łącznej pojemności 8 litrów pozwala na uzyskanie mocy około 107 kW. Producent stosuje dwa rodzaje prądnic: Meec Alte oraz Sincro. Obie prądnice są bezszczotkowe. Możemy ponadto wybrać wersję zabudowaną i otwartą, nie wpływa to jednak na pojemność silnika.

Okres pomiędzy przeglądami technicznymi i wymianą oleju w tym modelu silnika wynosi rok lub 500 godzin – zależy to od trybu pracy, czy jest ona ciągła, czy awaryjna.

FD 170 z silnikiem Doosan

Ten model posiada parametry zbliżone do modelu FD 130. Tu jednak pojemność silnika jest prawie o połowę większa i wynosi 515 litrów, co pozwala na 14 godzin pracy. W wyposażeniu standardowym tego modelu znajdują się: silnik, prądnica, bateria akumulatorów, instalacja elektryczna, zbiornik paliwa, wibroizolatory, kompensator wydechu, tłumik, płyny eksploatacyjne, szafa potrzeb własnych i odbioru mocy, zabezpieczenie prądnicy, mikroprocesorowy układ sterowania, wskaźniki parametrów elektrycznych i mechanicznych oraz przycisk wyłącznika bezpieczeństwa.

Model ten dostępny jest w wersji zabudowanej i otwartej, sterowanej ręczni i automatycznie.

FM 10 FOGO Mitsubishi

To jeden z najmniejszych agregatów stacjonarnych z silnikiem Diesela. Trójcylindrowy silnik Mitsubishi S3L2-61SD ma pojemność 1,318 litra. Dostepny jest w dwóch wersjach z różnymi prądnicami – Meec Alte oraz Sincro, w których stabilizacja napięcia następuje w wersji elektronicznej.

Opracowanie:
Poznań, Bogusławskiego 24 lok. 1
tel. 61 666 12 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz