Materiał Partnera

Papierowe środki higieniczne na twoje potrzeby

Papierowe środki higieniczne na twoje potrzeby

Papier toaletowy to temat wstydliwy, ale przedmiot jakże potrzebny. Wszyscy korzystamy w tego wyrobu higienicznego, a oferta dostępna na rynku jest tak szeroka, że czasem nie wiadomo, co wybrać. Czy lepiej kolorowy, mięciutki i pachnący papier, który nie będzie się rwał, ale jest droższy i niekorzystnie wpływa na środowisko, czy lepiej szary, nieco szorstki, ale za to ekologiczny papier toaletowy?

Produkcja środków higienicznych z makulatury

Środki higieniczne wykonywane z papieru to nie tylko papier toaletowy, choć ten pewnie kojarzy się od razu. Jednak często korzystamy też z:

  • chusteczek higienicznych
  • materiałów opatrunkowych
  • ręczników kuchennych
  • ręczników przemysłowych
  • ręczników papierowych ZZ

Wszystkie te produkty sanitarne wykonuje się z tej samej substancji, co zwykły papier, czyli z celulozy. Różnica jest taka, że papierowe środki sanitarne można wykonywać z naturalnej celulozy, która zwykle pochodzi z roślin, np. jodły, topoli, buka, lub świerka, lub z konopi, trzciny albo zbóż, ale można je też zrobić z już wykorzystanego papieru, tj. z makulatury. W końcu w przypadku papieru toaletowego nieco mniej liczy się jego gładkość czy nieskazitelna biel. Bardzo wielu użytkowników decyduje się na wyroby firmy Karat Surowce Wtórne, która już od ponad dwudziestu lat prowadzi punkt skupu makulatury i produkcję środków higienicznych z makulatury. Zajmują się oni pozyskiwaniem i odbiorem zarówno makulatury, jak i odpadów foliowych. Organizują akcje, zbiórki, zapewniają odbiór odpadów ze szkół i firm oraz z innych miejsc. W zakładzie dysponują prasami do belowania makulatury, kontenerami oraz pojemnikami do zbiórki odpadów selekcjonowanych. Ich fachowa wiedza i doświadczenie zapewniają Klientom najlepsze rozwiązania i kompleksową obsługę.

Jak przebiega proces produkcji papierniczych środków higienicznych?

Produkcja papieru na cele higieniczno-sanitarne z makulatury zaczyna się zmieleniem beli makulatury i rozpuszczeniem jej do powstania zawiesiny o kremowej konsystencji i barwie, czyli masy papierniczej. Masę tę następnie producent papierowych środków higienicznych poddaje się spilśnieniu w jedną zwartą masę. Ponownie poddaje się ją mieleniu i oczyszcza z drobinek ziemi i piasku, dzięki czemu powstaje pulpa papiernicza. Jest ona odwadniana i suszona w cylindrach i prasach, dzięki czemu powstaje stosunkowo cienki pasek papieru, który nawija się na duże rolki. Te poddaje się testom jakości – wytrzymałości, struktury itd. Na koniec można go jeszcze chemicznie wybielić bądź zabarwić, zgodnie z wymaganiami klienta, zapakować w paczki i wysłać do usługodawcy.

Opracowanie:
Trzebinia, marsz. Piłsudskiego 55
tel. 32 611 01 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz