Materiał Partnera

Papier tekturowy jako materiał pakowy

Papier tekturowy jako materiał pakowy

Tektura ze względu na swoje parametry wytrzymałościowe znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i handlu, w których niezbędne jest odpowiednie zabezpieczanie towarów na czas transportu. Z tektury powstają opakowania, ale papier tekturowy może być także wykorzystywany jako wszelkiego rodzaju przekładki wypełniające wolną przestrzeń w opakowaniach, amortyzujące i zabezpieczające towary.

Profesjonalne pakowanie

Prowadzenie biznesu, sklepu czy też zwykłe, życiowe sytuacje, takie jak podróże czy przeprowadzki, wymagają odpowiedniego zabezpieczania przedmiotów i towarów, które mają zostać wysyłane na dalsze odległości. Również przechowywanie i magazynowanie towarów, zwłaszcza w dużych halach magazynowych, gdzie panuje duży ruch i rotacja paczek, może wymagać odpowiednich materiałów, które pozwolą na sprawne zapakowanie i bezpieczne składowanie. Tektura jako materiał ekologiczny, całkowicie biodegradowalny, lekki, tani i charakteryzujący się stosunkowo dużą wytrzymałością sprawdzi się w tym celu doskonale. Mogłoby się wydawać, że papier jako materiał pakowy nie sprawdzi się. Jednak do dyspozycji mamy różnorodną tekturę o różnej grubości i ilości warstw. Z pewnością dopasujemy ją do naszych potrzeb.

Tektura i jej warstwy

Ze względu na budowę tektury możemy podzielić ją na tekturę dwu-, trzy-, pięcio- i siedmiowarstwową. Tektura dwuwarstwowa jest chętnie wykorzystywana do pakowania przesyłek przez firmy kurierskie, ale także we wszelkiego rodzaju magazynach w przemyśle meblowym, szklarskim, chemicznym czy w budownictwie. Tektura trzywarstwowa to połączenie dwóch zewnętrznych, gładkich warstw papieru i umieszczonej między nimi pofalowanej warstwy środkowej. Analogicznie, tektura pięciowarstwowa składa się z trzech płaskich warstw  papieru i znajdujących się między nimi warstw papieru falowanego.

- Tektura trzywarstwowa sprawdza się w transporcie przedmiotów lekkich. Trzywarstwowy papier tekturowy jest wykorzystywany często jako przekładki do umieszczania pomiędzy kruchymi i delikatnymi przedmiotami, np. wykonanymi ze szkła. – mówi nam ekspert z firmy Anapack. – Tektura pięciowarstwowa charakteryzuje się większą sztywnością, z racji tego stosowana jest częściej do transportowania przedmiotów o dużej rozpiętości czy wadze.

Papier tekturowy może zostać wykorzystany jako opakowanie samo w sobie lub jako wypełnienie pudełka. Materiał ten ma niewielką wagę własną, nie zwiększy więc ciężaru paczki, a doskonale wypełni wolną przestrzeń między cenną zawartością opakowania. Przekładki tekturowe dostępne są w różnych rozmiarach i z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb. Pomogą one w odpowiednim ułożeniu towarów i maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w opakowaniach. Wzmocnią stabilność opakowania i ochronią ich zawartość.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz