Materiał Partnera

Papeteria ślubna w każdym stylu

Papeteria ślubna w każdym stylu

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Ma być wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.Dla pary młodej niezwykle ważne jest, by w tym uroczystym dniu towarzyszyły jej najbliższe osoby; rodzina, przyjaciele, znajomi. Dlatego bardzo istotny w całych przygotowaniach jest wybór odpowiedniej papeterii ślubnej, zaczynając od zaproszeń, poprzez dekoracje stołu, winietki, do podziękowań dla gości.

Zaproszenia ślubne – w jakim stylu?

Eleganckie, klasyczne, ekskluzywne, oryginalne, ekstrawaganckie, wyjątkowe. To, na jakie zaproszenia się zdecydujecie zależy od naszych preferencji, charakteru i, nie ukrywajmy, funduszy. Przemyślcie dobrze, jak mają one wyglądać, z czego mają być wykonane i co ma je wyróżniać. Mogą nawiązywać do chwili, w której się poznaliście, do waszych zainteresowań, czy do tematyki wesela. Dobrym pomysłem są zaproszenia wykonane ręcznie, np. od Papiro. Są oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Pięknie prezentują się te z papieru czerpanego. Swoją delikatnością zachwycają zaproszenia wykonane na gładkim papierze z subtelnymi zdobieniami, a elegancją te wykonane na koronkowym papierze ze złotymi wykończeniami. Możecie pokusić się o papeterię wykonaną na tłoczonym papierze, zdobioną aksamitnymi wstążkami w różnych kolorach. dużą popularnością cieszą się zaproszenia wykonane na papierze ekologicznym. Posiadają elementy dekoracyjne, jak juta czy sznurek, nawiązujące do natury. Kształt oraz kolor zaproszeń, jak całej ślubnej papeterii, to już wasz indywidualny wybór.

Dekoracje ślubne

Numery stołów, winietki z nazwiskami gości, karty menu, jak również zawieszki na alkohol zaliczają się do dekoracji stołu. Na kartach menu i na zawieszkach można umieścić imiona pary młodej z datą ślubu. Oprócz kwiatów, balonów czy konfetti ważnym elementem wystroju sali jest także księga gości, położona na stole gdzieś w rogu tak, by każdy przybyły na wesele mógł wpisać do niej życzenia dla młodych. Do tego plan stołów, by goście łatwo znaleźli swoje miejsca i ozdobne pudło na koperty.  Dobrze jakby dekoracje miały jakiś element wspólny z zaproszeniami, by tworzyły spójną całość.

Podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości są istotnym elementem ślubu. Wręczając je, dajecie każdemu z przybyłym znak, że jego obecność była dla was ważna w tym wyjątkowym dniu. Sposób podziękowania zależy tylko od was. Macie pełną dowolność. Mogą to być małe słoiczki z miodem przewiązane jutowym sznurkiem lub aksamitną tasiemką z papierową personalizowaną etykietką. Mogą to być pudełka z ciastem z nalepioną papierową etykietą z motywem nawiązującym do przyjęcia weselnego. Dobrym pomysłem są też fiolki wypełnione liściastą herbatą w wybranym przez was smaku z zawieszką zawierającą podziękowania, która jest przywiązana cienkim sznureczkiem jutowym do szklanego opakowania.

Opracowanie:
Łeknica 56 lok. 2
tel. 507 195 331
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz