Materiał Partnera

Panele szklane do kuchni i nie tylko

Panele szklane do kuchni i nie tylko

W nowoczesnym budownictwie szkło stanowi prawdziwy materiał XXI wieku. Nie tylko jest ono szeroko wykorzystywane przy budowie wieżowców, biurowców, galerii handlowych, czy też apartamentowców, obecnie różne jego typy, są istotnymi surowcami wykończeniowymi w naszych wnętrzach. Szczególnie popularyzowane są panele szklane do kuchni, które są tworzone z tak zwanego szkła bezpiecznego.

Panele projektowane według wymagań klientów

Obecnie szkło jest bardzo popularnie wykorzystywane we wnętrzarstwie, czego dowodem są panele szklane w kuchniach. Najczęściej wykonuje się je, jako blaty do szafek, czy też elementy stołów, a także, jako alternatywa dla ceramiki. Panele te świetnie komponują się bowiem z meblami, stanowiąc konstrukcje ścienne. Tu warto wiedzieć, że najlepsze pracownie szklarskie, co do milimetra dopasowują panele do kuchni swojego klienta, również staranie przygotowując odpowiedni model wzorniczy. Dzisiaj popularne jest zatem wykorzystywanie zarówno wyrobów przeziernych, z różnymi wytłoczeniami na swojej powierzchni, jak i tych całkowicie gładkich, z grafikami – popularne są motywy roślinne, czy też etniczne.

Szkło bezpieczne – to z niego powstają panele kuchenne

Panele kuchenne powstają najczęściej ze szkła bezpiecznego, które wyróżnia się bardzo wysoką trwałością. Jest odporne na mocne uderzenia, wahania temperatury, rozgrzane ciecze (np. olej), czy też na osadzanie się na jego powierzchni brudu. Sama nazwa, która wskazuje na wysoki wskaźnik bezpieczeństwa dotyczy zaś głównie tego, że materiały szklane wykorzystywane do produkcji pięknych paneli kuchennych ściennych, są tworzone między innymi w metodach hartowania, klejenia, bądź też zbrojenia siatką stalową. Oznacza to, że w przypadku pęknięcia nie następuje rozprysk kawałków szkła.

Zalety paneli szklanych w kuchni

Zalet paneli szklanych do kuchni jest wiele i można je wymieniać bardzo długo. Przede wszystkim są one świetną alternatywą dla ceramiki, drewna, tapet, czy też tynków i kamienia naturalnego. Panele są bardzo trwałe, łatwo utrzymuje się je w czystości, a dowolność ich kreowania, pozwala stosować je we wnętrzach w różnych stylach – od skandynawskiego i industrialnego, po klasyczny, awangardowy, modernistyczny oraz kolonialny. Najlepsze pracownie szklarskie, które produkują tego typu konstrukcje, posiadają zaś wiele kreatywnych pomysłów, związanych z personalizacją wyrobu pod kątem dekoracyjno-wzorniczym. Tym wyróżnia się między innymi firma BLASK-POL, która może poszczycić się szeroką ofertą produkcyjną, handlową i montażową – jeśli chodzi o kuchnie, polecane są także wysokie jakościowo lustra Antisol (grafitowe, czy też brązowe).

Opracowanie:
Rumia, 3 Maja 37, wejście od ul Ormińskiego
tel. 721 394 940
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz