Materiał Partnera

Panele kuchenne ze szkła ze wzorami, grafikami, lub obrazami 3D!

Panele kuchenne ze szkła ze wzorami, grafikami, lub obrazami 3D!

Wyróżniająca się kuchnia w stylu skandynawski, modernistycznym, awangardowym, czy też industrialnym? Dzisiaj tworzy się ją między innymi z materiałów szklanych. Prawdziwym trendem wnętrzarskim są zaś niesamowite panele szklane, które mogą być zdobione różnymi wzorami, napisami i grafikami, lub skrywać pod swoją konstrukcją obrazy 3D, zdjęcia, a nawet surowy beton. Ilość pomysłów, związana z tego typu wyrobami zdaje się nieograniczona.

Rodzaje paneli kuchennych

Panele kuchenne ze szkła mogą występować w różnych formach, co najczęściej podyktowane jest kwestiami estetycznymi. Mogą one zarówno być dokładnie wymierzone i zainstalowane w formie gładkiej – bez łączeń – na powierzchni danej ściany, jak i też mogą stanowić układankę większych/mniejszych elementów.

Kolejna segregacja gatunkowa paneli kuchennych może dotyczyć ich wzornictwa. Dzisiaj najczęściej spotyka się te, które wykonane są wraz z obrazami 3D, a nawet kolażami zdjęć. Często wykorzystywane są również konstrukcje barwione z wytłaczanymi wzorami w np. motywach roślinnych, czy art deco. Na panelach można również umieszczań grafiki, a także napisy.

Ważnymi komponentami paneli kuchennych są dzisiaj również elementy oświetleniowe. Mogą one być stosowane zarówno pod tymi konstrukcjami, idealnie się z nimi harmonizując, jak i też mogą rozjaśniać nasze szkło poprzez oczka LED wbudowane w szafkach. Warto bowiem pamiętać o tym, że dzisiaj zabawa światłem w pomieszczeniach, pozwala dodatkowo znacznie kreować ich wizualną przestrzeń.

W przypadku decydowania się na wykonanie paneli szklanych w kuchni, warto zapoznać się również z rodzajami szkła. W dzisiejszym szklarstwie wykorzystuje się materiały laminowane, hartowane, typu label, czy też float. Współpracując z takimi pracowniami, jak Epic-Al Bartosza Smotera, z pewnością dobierzesz odpowiedni z nich!

Zalety paneli kuchennych ze szkła

Oprócz zalet wizualnych i uniwersalność zastosowania oraz wzornictwa, warto również poznać zalety techniczne tego typu konstrukcji. Przede wszystkim są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także procesy starzenia. W przypadku stłuczenia, nie dochodzi zaś do rozprysku szkła, ale tylko do jego wgniecenia, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto jednak przy tym wiedzieć, że stosowany materiał na panele kuchenne, jest bardzo twardy – ciężko zatem nawet o niewielkie rysy! Kolejnymi zaletami tychże wyrobów, są: łatwość w usuwaniu zabrudzeń, zwłaszcza po oleju, sokach z warzyw i owoców, czy po sosach; odporność na wysokie temperatury i parę wodną; a także proekologiczność – szkło nie emituje szkodliwych związków, które mogą być uwalniane w mikroskopijnych ilościach przez np. tworzywa sztuczne.

Opracowanie:
Smolec, Kwiatowa 25
tel. 515 166 683
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz