Materiał Partnera

Panele fotowoltaiczne dostępne na rynku

Panele fotowoltaiczne dostępne na rynku

Dobór rodzaju paneli fotowoltaicznych, zależy przede wszystkim od planowanego poziomu energooszczędności budynku, czy też od budżetu przeznaczonego na całą inwestycję. Ważnym czynnikiem jest również to, jak bardzo cały system solarny ma być zautomatyzowany, i w jakim stopniu ma być uniezależniony od dostaw prądu od dostawców zewnętrznych.

Budowa domu w standardzie NF 40 i NF 15

Warto wiedzieć, że energia słoneczna, zaliczana jest do energii odnawialnej oraz zielonej, czyli proekologicznej oraz energooszczędnej. To dlatego kolektory są dzisiaj nie tylko tworzone w wersjach przemysłowych farm słonecznych, ale także, jako domowe podzespoły instalacji prądotwórczej i elektrycznej. Tu należy podkreślić duże zainteresowanie polskich inwestorów indywidualnych standardami domów NF 40 i NF 15. Mowa o budynkach mieszkalnych, których zapotrzebowanie roczne na energię nie przekracza 70 kWh (m2/rok), czyli jest tym samym niższe nawet o połowę, od zapotrzebowania wyznaczanego dla standardowego budownictwa. Jak można zatem wnioskować opłaty za prąd, ogrzanie wody, czy centralne ogrzewanie, mogą być nawet o połowę niższe. Uzyskuje się to właśnie m.in. dzięki stosowaniu paneli fotowoltaicznych, które często są podpięte pod inne urządzenia – kompensatory mocy biernej, czy pompy wodne.

Warto wiedzieć! Budowa domu w standardzie NF 40 i 15, czy samo korzystanie z technologii słonecznej, pozwala starać się o dofinansowanie ministerialne m.in. z programu „Czyste Powietrze”. Bardziej zamożne rodziny, mogą zaś uzyskać bardzo opłacalne niskooprocentowane kredyty i pożyczki, na realizację szybko zwracającej się inwestycji.

Wybór paneli fotowoltaicznych dla domu

Przy chęci zrealizowania inwestycji budowy systemu fotowoltaicznego dla swojego domu, nigdy nie można kierować się wytycznymi, które mają uniwersalny charakter. Tego typu technologia zawsze musi być wdrażana po dokładnej analizie warunków technicznych i po wykonanym świadectwie energetycznym. Tylko spersonalizowana inwestycja może bowiem przynieść pełen komfort użytkowy, energooszczędność i optymalizację budżetową. Najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją oraz montażem paneli fotowoltaicznych, zawsze gwarantują szerokie konsultacje oraz wyceny, wielokrotnie wykonywane w pierwszym kontakcie bezpłatnie. Najwyższym poziomem obsługi, wyróżnia się zatem między innymi firma WOLTPOL Łukasza Woźniaka, która zapewnia realizację inwestycji zarówno z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych pierwszego, jak i drugiego typu.  Ich parametr sprawności waha się zaś w przedziale od 10 do 20%. Rodzajów kolektorów jest zaś wiele. Wyróżnia się panele monokrystaliczne (sprawność do 20%), polikrystaliczne (sprawność do 16%), z krzemu amorficznego (sprawność do 10%), czy też panele z ogniwami CdTe i CIGS (sprawność odpowiednio na poziomie do 12% i 14%).

Opracowanie:
Sochaczew, Wypalenisko 7
tel. 731 017 730
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz