Materiał Partnera

Pamiątki na chrzest i pierwszą komunię świętą

Pamiątki na chrzest i pierwszą komunię świętą

Chrzest i pierwsza komunia święta to ważne wydarzenia w życiu dziecka i rodziców. Warto zadbać o specjalne pamiątki z tych uroczystości, wybierając prezent, który będzie przypominał dziecku o tym ważnym dniu. Dobrym pomysłem będzie wręczenie dewocjonaliów, które podkreślą religijny charakter, a dodatkowo będą miłym wspomnieniem w przyszłości, szczególnie jeżeli będą opatrzone spersonalizowanym podpisem.

Jaka pamiątka na chrzest?

Chrzciny przeprowadza się zazwyczaj, gdy dziecko jest jeszcze małe, dlatego na pewno nie będzie pamiętało tego wydarzenia. Jeżeli jesteś rodzicem chrzestnym, musisz mieć świadomość, że będziesz ważną osobą w całym, późniejszym życiu dziecka. Warto więc zadbać, aby pamiątka ze chrztu była miłym wspomnieniem i po latach przypomniała dziecku, że byłeś obecny podczas tej ważnej chwili. Dobrym pomysłem będzie wręczenie spersonalizowanej pamiątki, jak na przykład album ze zdjęciami z tej uroczystości lub biblia z podpisem na początku strony. Sklepy takie jak Dewocjonalia Anioł mają w swojej ofercie specjalne pamiątki na chrzest dla chłopca i dziewczynki, które po latach będą stanowiły wartość sentymentalną dla dziecka.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Dzieci w tym wieku są już bardziej świadome, dlatego wybór odpowiedniej pamiątki może stanowić problem. Większość skupia się na tym, aby podarować dziecku pieniądze i prezent, o jakim marzyło, zapominając, że komunia to uroczystość religijna. Warto więc zdecydować się na dewocjonalia podkreślające charakter tego wydarzenia. Z pewnością dobrym sposobem na uczczenie komunii będzie medalik święty lub różaniec. Podczas modlitwy dziecko będzie mogło wspominać zarówno Ciebie, jak i istotę komunii świętej, co wpływa także na jego rozwój duchowy. Dewocjonalia są dobrym dodatkiem do pozostałych prezentów, które po pewnym czasie się znudzą, a medalik lub krzyżyk może stanowić pamiątkę na całe życie.

Czego nie dawać?

Pamiętaj, że pamiątka z komunii świętej lub chrztu ma mieć przede wszystkim wartość religijną i sentymentalną. Sama koperta z pieniędzmi, mimo że jest praktycznym prezentem, to po wielu latach nikt nie będzie o tym pamiętał. Spersonalizowane dewocjonalia będą pamiątką na całe życie, a dziecko po wielu latach przypomni sobie, kto był obecny w tych ważnych dniach. Nie warto też kupować wyniosłych pamiątek o dużej wartości materialnej, gdyż może to wprawić w zakłopotanie rodziców. Lepiej zadbać o to, aby wręczone dewocjonalia były wcześniej poświęcone niż wykonane z czystego złota zdobionego drogocennymi kamieniami.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Gdańska 80
tel. 784 937 997
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz