Materiał Partnera

Palety. Usprawnij działanie magazynu

Palety. Usprawnij działanie magazynu

Niezależnie od tego, czy jesteś producentem, czy też zajmujesz się sprzedażą produktów na większą skalę, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że przepływ towarów w magazynie musi obywać się w sposób płynny. W przypadku większych powierzchni magazynowych, musisz pamiętać o wyposażeniu ich w szereg niezbędnych produktów, gwarantujących ich sprawne funkcjonowanie. Szczególnie istotne są w tym względzie palety, bo to właśnie dzięki nim transport w obrębie przestrzeni magazynowej może odbywać się płynnie i szybko.


Jak pracuje nowoczesny magazyn?

Jeżeli twoja firma posiada magazyn, to z pewnością doskonale orientujesz się w podstawowych rozwiązaniach stosowanych w takich przestrzeniach. By szybko przetransportować towar z miejsca na miejsce lub załadować go na ciężarówki, powszechnie wykorzystuje się wózki widłowe. To pojazdy mechaniczne przystosowane do przewozu dużych ilości towarów. By jednak było to możliwe, produkty muszą zostać ułożone na specjalnych paletach. Biorąc to wszystko pod uwagę okazuje się, że to właśnie palety stają się podstawowym wyposażeniem magazynu, jeżeli zatrudnieni w nim pracownicy mają pracować wydajnie.


Wykorzystanie palet i wózków widłowych wysokiego składowania pozwala również zaoszczędzić sporo przestrzeni. Jeżeli w magazynie znajdą się wysokie regały, to towary ułożone na paletach można składować nie tylko na podłodze, lecz także na kolejnych półkach. Takie rozwiązanie pozwala dokładnie rozplanować miejsce magazynowania poszczególnych produktów przy jednoczesnym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku tych magazynów, w których przechowuje się produkty spożywcze. Wówczas trzeba pamiętać o terminie przydatności poszczególnych towarów do spożycia. Przeoczenie tych informacji z uwagi na niedopracowany sposób magazynowania towarów jest bardzo łatwe.


Ile palet potrzebuje magazyn?
Palety są niezbędne do tego, by magazyn funkcjonował prawidłowo. Ilość takich produktów, które powinny znaleźć się na stanie firmy, zależy wyłącznie od jej wielkości czy liczby realizowanych każdego dnia zamówień. Znaczenie mogą mieć przy tym wymiary palet. W zależności od kraju, do którego towary będą wysyłane, wykorzystuje się palety o różnych rozmiarach, np. 400 x 600 czy 1000 x 1200 mm. Uwagę trzeba zwrócić także na maksymalne obciążenie, jakie udźwignie paleta. Gdzie jednak zamówić takie produkty, jeżeli ich niedobór w magazynie skutecznie utrudnia pracę?


PPUH Kor-Pal Stanisław Bagiński to jedna z firm zajmujących się produkcją palet, m.in. z drewna liściastego w kilku wymiarach. Mimo że najłatwiej zakupić palety o standardowych rozmiarach, to wcale nie powinieneś mieć problemu z zamówieniem produktów o wymiarach większych lub mniejszych. To nie przypadek – producenci palet doskonale zdają sobie sprawę z zapotrzebowania i tego, że część przedsiębiorców ma indywidualne potrzeby w tym zakresie. A decydując się na wyposażenie przestrzeni magazynowej w wystarczającą ilość palet, masz możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy i jednocześnie stworzenia miejsca doskonale zorganizowanego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz