Materiał Partnera

Palety - modny dodatek w domu i w ogrodzie!

Palety - modny dodatek w domu i w ogrodzie!

Drewniane palety od dawna używane są w transporcie. Dzięki ich konstrukcji oraz wytrzymałości z łatwością można przy ich pomocy transportować oraz przechowywać duże ciężary. Kilka lat temu doceniony zostały także przez… projektantów wnętrz! Drewniane palety stały się prawdziwym hitem i szybko zaczęły pojawiać się w ogrodach,altankach i na salonach. Jak wykorzystuje się drewniane palety w domu i ogrodzie?

Drewniane palety - proste i trwałe

Wyróżnia się kilka rodzajów palet, które różnią się między sobą wielkością, rozstawem desek, wytrzymałością oraz posiadanymi certyfikatami. Najpopularniejsze palety to europalety, ale to tylko jedna z wielu opcji do wyboru. Wszystkie palety mają jedną cechę wspólną - prosta, ażurowa konstrukcja skonstruowana tak, aby zapewniać doskonałą wytrzymałość palet. Prosta forma, surowe drewno i ich wytrzymałość zostały zauważone przez projektantów wnętrz i tak palety weszły z magazynów na salony!

Co więcej, jak mówi nam właściciel firmy Solmar, palety nie są bardzo drogie. Zakupi można nowe palety, jak i palety używane, które jeszcze bardziej zyskują na surowym, rustykalnym wyglądzie, ale na pewno posłużą przez bardzo długi czas.

Jak wykorzystywane są palety?

Palety wystarczy przeszlifować jeśli zachodzi taka potrzeba, a następnie pomalować - najlepiej wyglądają malowane na biały kolor, który podkreśla ich surowy, skandynawski charakter. Co potem z nimi zrobić? Pomysłów jest wiele:

  • Stół z palet - palety wykorzystywane są przede wszystkim jako stoliki - mogą stać się prostym, kawowym stolikiem albo, po ułożeniu jedna na drugiej, ciekawym stołem jadalnym lub ogrodowym. Warto odwiedzić skup palet i poszukać ciekawych kształtów palet, aby wykorzystać je przy konstrukcji stołu.
  • Siedzisko - wystarczy uszyć lub zamówić u krawcowej odpowiednio dużą poduszkę, aby palety zmieniły się w wygodne siedzisko. Dla większego komfortu można ułożyć je w taki sposób, aby zapewniały także podparcie pleców.
  • Łóżko - palety w sypialni? Dlaczego nie! Palety są bardzo wytrzymałe, w końcu producenci palet muszą zagwarantować, że można na nich bezpiecznie przewozić bardzo ciężkie towary, więc bez problemów zniosą wagę dwóch osób. Wystarczy palety ułożyć na ziemi, przymocować do siebie, a na górę położyć wygodny materac i gotowe! To najprostszy sposób na wykorzystanie palet.
  • Nietypowy kwietnik - postawiona pionowo paleta może stać się bardzo nietypowym, ciekawym kwietnikiem na którym można jednocześnie zawiesić wiele kwiatów.

Palety to ciekawe rozwiązanie dla osób, które szukają nietypowych pomysłów i chcą urozmaicić wygląd swojego domu oraz mieszkania.

Opracowanie:
Kielce, 1 Maja 136
tel. 609 111 608
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz