Materiał Partnera

Palety drewniane – najważniejsze zalety

Palety drewniane – najważniejsze zalety

Palety drewniane znajdziemy w każdym magazynie, w każdej firmie logistycznej i  w większości dużych sklepów budowlanych. To rozwiązanie solidne i trwałe, a przez to uniwersalne. Jakie są zalety palet drewnianych? Dlaczego cieszą się one znacznie większą popularnością niż podobne rozwiązania wykonywane z tworzyw sztucznych? Odpowiedzi znajdziecie w naszym krótkim tekście.

Palety drewniane  - najważniejsze zalety

Palety drewniane to rozwiązanie uniwersalne. Znajdziemy je w magazynach i centrach logistycznych na całym kontynencie. Wynika to z tego, że wielkość palet drewnianych oraz ich udźwig są ustandaryzowane, co znacznie ułatwia prowadzenie międzynarodowego handlu i transportu. Palety drewniane są przystosowane do przenoszenia wózkami widłowymi, a przestrzenie magazynowe projektuje się w taki sposób, by można było w nich pomieścić jak najwięcej ładunków zapakowanych na drewniane palety typu EURO. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Palety z drewna są bardzo wytrzymałe, jednak kiedy przytrafi im się uszkodzenie, to można łatwo je naprawić, wymieniając po prostu niektóre elementy. Palety z tworzyw sztucznych nie dają nam takiej możliwości. Ponadto, palety drewniane są produkowane w sposób znacznie korzystniejszy dla środowiska i szybciej się rozkładają. A ze zużytych europalet coraz częściej wykonuje się modne meble – do domu i do ogrodu.

Rodzaje palet drewnianych

Palety drewniane mogą być przeznaczone do różnych celów, dlatego wyróżniamy ich kilka typów. Wspomniane już palety typu EURO są zdecydowanie najpopularniejsze, przede wszystkim ze względu na możliwość wielokrotnego użytku. Jednak w niektórych sytuacjach potrzebne są właśnie palety przeznaczone do użycia jednorazowego. Znajdziemy je w ofercie przedsiębiorstwa Eko-Las Dobiegniew. Takie palety jednorazowe mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Palety mogą być też suszone oraz wykonane zgodnie certyfikatem IPPC / ISPM15. Stosuje się je w branży budowlanej, spożywczej, elektronicznej i papierniczej. Dość często stosowane są także palety wielkogabarytowe, które produkuje się na zamówienia specjalne, zgodnie z wytycznymi klienta. Palety drewniane są niezwykle popularne, ze względu na możliwość modyfikowania ich w sposób potrzebny w danej sytuacji. Szukając producenta palet drewnianych, warto wybrać sprawdzoną, świadomą ekologicznie firmę, która dba o to, by jej produkty nie powstawały z większa szkodą dla środowiska. Pamiętajmy też, że palety powinny posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz