Materiał Partnera

Palety drewniane – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Palety drewniane – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Palety są wykorzystywane w wielu branżach do bezpiecznego transportowania różnego rodzaju towarów. Za najbardziej praktyczne uważane są palety drewniane. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a w razie uszkodzenia łatwo je naprawić. Ponadto są ekologiczne i nadają się do recyklingu. Poznaj największe zalety palet drewnianych.

Zalety drewnianych palet

Przedsiębiorcy zazwyczaj decydują się na zakup palet drewnianych ze względu na ich stosunkowo niską cenę. Palety drewniane uważane są również za bardzo wytrzymałe, a nawet w razie ich uszkodzenia, łatwo je zreperować. Na zakup drewnianych palet decydują się również wszyscy, którym zależy na dbaniu o środowisko naturalne, bowiem drewno jest ekologiczne i można poddawać je recyklingowi. Obecnie modne jest także wykorzystywanie zużytych i przerobionych palet do dekorowania i aranżacji wnętrz. Producenci palet gwarantują szeroki wybór jeśli chodzi o rozmiary drewnianych palet. Każdy z pewnością znajdzie więc palety odpowiadającego jego potrzebom. Bardzo ważne jest, aby podczas zakupu sprawdzać, czy palety zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i są bezpieczne.

Produkcją i sprzedażą wysokiej jakości palet drewnianych zajmuje się firma FUREX z woj. mazowieckiego. Warto jest zapoznać się z jej ofertą, w której znajdują się zarówno palety nowe, jak i używane.

Rodzaje palet drewnianych w ofercie firmy FUREX

W ofercie firmy FUREX znajdziemy m.in. palety euro gatunku I, II oraz III. Firma prowadzi również sprzedaż palet przemysłowych w rozmiarach 1200 × 1000, 1200 × 800 i 600 × 800 oraz palet przemysłowych na płozach. W asortymencie przedsiębiorstwa znajdziemy także palety dusseldorf w rozmiarze 600 × 800.

Drugie życie palety

Jak już wspomnieliśmy, palety wykorzystywane są nie tylko w transporcie, ale często daje się im drugie życie i wykorzystuje do dekoracji wnętrz. Aktualne trendy w designie stawiają na efektowne meble i dekoracje wykonane ze zużytych drewnianych palet. Meble domowe czy ogrodowe wykonane z palet to must have w ostatnich latach. Do ich wykonania potrzebne są podstawowe narzędzia i wyobraźnia.

Opracowanie:
Wierzbica-Kolonia 68 lok. A
tel. 601 889 958
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz