Materiał Partnera

Pakowanie w folie termokurczliwe

Pakowanie w folie termokurczliwe

Właściwe zabezpieczenie ładunku na czas jego transportu jest kluczowe i musi być zrealizowane w pełni profesjonalnie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod w tym zakresie jest pakowanie w folie termokurczliwe. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku różnego rodzaju elementów i rozmaitych typów transportu. Jakie konkretnie ładunki można w ten sposób przygotować do bezpiecznej podróży lądowej, morskiej lub lotniczej?

Bez ograniczeń

Pakowanie z wykorzystaniem folii termokurczliwych to rozwiązanie niezwykle wszechstronne. Z powodzeniem można tę metodę wykorzystać do zabezpieczenia ładunków o różnych gabarytach – zarówno niewielkich, jak i charakteryzujących się sporą masą i niestandardowymi wymiarami. Należy jednak pamiętać, że tego typu przygotowanie towaru wymaga pełnego profesjonalizmu oraz odpowiednich możliwości technicznych – dysponują nimi specjaliści z firmy Jaremar sp. z o.o. sp.k., którzy oferują swoim klientom usługi pakowania termokurczliwego elementów o różnym charakterze i gabarytach. Dzięki temu z powodzeniem zabezpiecza się w ten sposób piece, pociągi, samoloty, łodzie, dźwigi, suwnice, a nawet budynki. Nie oznacza to jednak, że pakowanie termokurczliwe wyklucza mniejsze przedmioty – za jego pomocą przygotowuje się do transportu także m.in. butelki do napojów. Wszechstronność tego rozwiązania sprawdza się doskonale w wielu sytuacjach, a sama usługa świadczona może być nie tylko na terenie specjalistycznej firmy, ale też w miejscu wskazanym przez klienta – jego magazynie czy zakładzie produkcyjnym.

Kompleksowa ochrona

Pakowanie w folie termokurczliwe to metoda zabezpieczenia ładunku i przygotowanie go do transportu zarówno lądowego, jak i morskiego czy lotniczego. Poszczególne elementy są w ten sposób skutecznie chronione przede wszystkim przed wilgocią, promieniowaniem UV, kurzem czy pyłem. Bariera, która powstaje wskutek zastosowania folii termokurczliwych, charakteryzuje się wysoką szczelnością i ciasnym przyleganiem do elementu. Dzięki temu taka metoda zabezpieczenia ładunku nie zwiększa znacząco jego objętości, co może być szczególnie istotne w przypadku obiektów i przedmiotów wielkogabarytowych. Warto wiedzieć, że pakowanie w folie termokurczliwe zaleca się nie tylko w przypadku ochrony towarów w transporcie – rozwiązanie to świetnie sprawdza się również przy ich przechowywaniu w magazynach, składach czy wiatach. Do zalet tej metody zaliczyć można też estetyczny wygląd ładunku, co z kolei może być ważne w sytuacji, gdy konkretny element przeznaczony jest do sprzedaży. Pakowanie z wykorzystaniem folii termokurczliwych to zatem doskonały sposób zabezpieczenia maszyn, urządzeń oraz wielu innych przedmiotów o zróżnicowanych gabarytach – należy jednak czynność tę powierzyć specjalistom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz