Materiał Partnera

Pachnące i czyste wnętrze auta. Na czym polega czyszczenie tapicerki?

Pachnące i czyste wnętrze auta. Na czym polega czyszczenie tapicerki?

Jeśli masz samochodów, to wykonujesz obowiązkowe przeglądy techniczne i odwiedzasz mechanika, jak coś zaczyna się dziać niepokojącego. Ale nie tylko o to, co jest pod maską należy dbać. Lśniąca i czysta karoseria też jest bardzo ważna, tak samo jak wnętrze samochodu. Kto lubi jeździć brudnym, nieładnie pachnącym autem z poplamionymi siedzeniami? Twój samochód zasługuje na coś więcej niż samo odkurzenie jego wnętrza. Skorzystaj z usług firmy, która czyści tapicerki samochodowe i ciesz się czystością i świeżością podczas podróży.

Samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Nie ukrywajmy, nie zawsze  nasze auta w środku wyglądają tak, jak byśmy tego chcieli. Szczególnie kiedy często w podróży towarzyszą nam dzieci lub zwierzęta. Porozrzucane papierki, jedzenie od siedzeniami, rozlane picie na dywanikach i plami na tapicerce nie świadczą najlepiej o użytkownikach. A prawda jest taka, że nie zawsze chce się nam sprzątać ten bałagan. Jednak przychodzi taki moment, że trzeba doprowadzić wnętrze auta do porządku. Niewielkie i powierzchowne zanieczyszczenia można usunąć samemu, korzystając ze środków dostępnych w sklepach motoryzacyjnych. Jednak gdy zabrudzenia są głębsze, jest ich dużo, albo chcemy kompleksowo odświeżyć swoje auto, wtedy lepiej skorzystać z usług firmy, która zajmie się zarówno czyszczeniem tapicerki samochodowej, dywaników i podsufitki. Tak jak Inter Clean z Olkusza. Poza wyżej wymienionymi czynnościami możesz tu liczyć także na odnowienie bardzo zniszczonej tapicerki. Wszystko przy pomocy wody i pary pod ciśnieniem oraz specjalistycznych środków do czyszczenia oraz impregnacji.

Czyszczenie tapicerki

Powinno zacząć się od porządnego odkurzenia, usunięcia wszystkich śmieci, okruchów oraz piasku. Do czyszczenia trudno dostępnych zakamarków warto użyć pędzla albo wąskiej końcówki odkurzacza zakończonej szczotką z naturalnego i miękkiego włosia. Wreszcie można zabrać się za mokrą robotę. Jeśli zabrudzenia na tapicerce są równomierne, wystarczy standardowy odkurzacz piorący. Duże, pojedyncze plamy należy usunąć miękka szczotką. Jej włosie nie powinno być zbyt twarde, by nie przetrzeć materiału. Fotele, boki, wykładzina i sufit, jeśli są wykonane z klasycznych materiałów, można czyścić tym samym środkiem piorącym. Jednak należy zachować szczególną ostrożność przy praniu podsufitki. Zbytnie nasiąknięcie materiały może spowodować jego odklejenie się , dlatego warto tu używać lekko namoczonej miękkiej ściereczki. Istotne jest również dokładne czyszczeniu bagażnika. On jest narażony na poważne zabrudzenia. Na szczególną uwagę zasługuje konserwacja skóry w aucie. Do jej pielęgnacji dedykowane są odpowiednie preparaty, które powinny być nanoszone, w zależności od stopnia zabrudzenia,  ściereczkami z mikrofibry, gąbkami bądź miękkimi szczotkami z naturalnym włosiem. Podczas  prania tapicerki samochodowej należy najpierw spienić preparat, by zapobiec jego spływaniu. Kosmetykę wnętrza pojazdu najlepiej powierzyć sprawdzonej firmie, która przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów do czyszczenia i mycia sprawi, że twój samochód będzie pachnący i czysty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz