Materiał Partnera

Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto?

Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto?

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonu znacząco poprawia jakość powietrza i likwiduje przykre zapachy oraz zwalcza wszelkie grzyby, roztocza, alergeny i bakterie. Ponadto ozon jest całkowicie bezpieczny i po jego użyciu do dezynfekcji pomieszczenia nie musimy martwić się o żadne skutki uboczne. Sprawdź, dlaczego warto ozonować wnętrza i jak często należy powtarzać ten zabieg.

Czym jest ozon?

Ozon jest naturalnym składnikiem atmosfery, a konkretnie – odmianą tlenu. Większość z nas kojarzy go przede wszystkim z ochroną naszej planety przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ozon w warunkach naturalnych powstaje w wyniku wyładowań atmosferycznych oraz działania promieni słonecznych. Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii można wyprodukować ozon w specjalistycznych generatorach. Dzięki temu możliwe jest używanie go na szeroką skalę do dezynfekowania pomieszczeń.

Dlaczego warto ozonować pomieszczenia?

Ozonowanie służy dezynfekcji pomieszczeń i usuwaniu z nich groźnych dla zdrowia mikroorganizmów – wirusów, bakterii, roztoczy, pleśni i grzybów. Po ozonowaniu zyskujemy pomieszczenia wolne od szkodliwych drobnoustrojów. Ponadto ozonowanie pomieszczeń pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Zabieg przynosi zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie. Bardzo ważne jest to, że za jednym razem odkażane jest nie tylko samo pomieszczenie, ale także całe jego wyposażenie. Ozonowanie skutecznie dezynfekuje bowiem również dywany, zasłony czy meble tapicerowane, a także układy wentylacyjne. Ozon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, dlatego już w bardzo krótkim czasie po wykonaniu zabiegu można bez obaw przebywać w dezynfekowanych pomieszczeniach.

W woj. mazowieckim profesjonalnym ozonowaniem pomieszczeń zajmuje się firma MicroOzone prowadzona przez Macieja Monikowskiego w Milanówku.

Jak często należy ozonować pomieszczenia?

Tak naprawdę nie określono konkretnych optymalnych odstępów czasowych, w jakich powinno się wykonywać ozonowanie. Podejmując decyzję w tym zakresie powinno się wziąć po uwagę wiele czynników, m.in. sposób użytkowania pomieszczenia czy nasze osobiste preferencje. Jak najczęstsze ozonowanie jest wskazane w pomieszczeniach, w których przebywają osoby chore zakaźnie. Podobnie jest w przypadku lokali o zwiększonej ekspozycji na czynniki szkodliwe i nieprzyjemne zapachy. W biurowcach, w których na co dzień przebywa dużo osób również wskazane jest częste wykonywanie ozonowania – zmniejszy to ryzyko wysokiej zachorowalności w zespole. Bardzo ważne jest również ozonowanie pomieszczeń w placówkach szkolno-wychowawczych, ponieważ dzieci są znacznie bardziej podatne na działanie wirusów i bakterii.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz