Materiał Partnera

Ozdoba okien i ochrona przed słońcem ‐ nowoczesne osłony okienne

Ozdoba okien i ochrona przed słońcem ‐ nowoczesne osłony okienne

Osłony okienne mają przede wszystkim zasłaniać wnętrze pomieszczenia przed słońcem. Wieczorami pozwalają też odgrodzić się od świata zewnętrznego, tak by nikt z ulicy nie mógł oglądać, co dzieje się w środku. Jednak tego typu produkty, są także ważnym elementem wystroju ‐ mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się każde wnętrze. Jakie osłony okienne wybrać?

Rolety ‐ wygodne i dyskretne

Rolety stały się w ostatnich latach najpopularniejszą osłoną okienną. Stosuje się je zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w dużych budynkach biurowych czy też w placówkach edukacyjnych. Klasyczne rolety mają wiele zalet. Przede wszystkim, są bardzo dyskretne, nie dominują nad całą przestrzenią pomieszczenia. Duży wybór rolet znajdziemy w ofercie firmy Renoma.

Klasyczne rolety montujemy bezpośrednio do okna, przez co nie zajmują one wiele miejsca. Znajdziemy je w praktycznie każdym rozmiarze i kolorze. Możemy również wybrać różny stopień zaciemnienia, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Do nowoczesnych wnętrz polecamy rolety dzień - noc które są alternatywą dla firan i zasłon. Wspaniałym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne ‐ zarówno te z profili aluminiowych jak i te z tkaninami typu screen. Znacznie obniżają temperaturę wewnątrz pomieszczenia i pozwalają na całkowite lub częściowe wyciemnienie pomieszczeń, a dodatkowo mogą stanowić ochronę przed mrozem i silnym wiatrem.

Żaluzje ‐ w wersji nowoczesnej

Kiedyś najpopularniejszymi zasłonami okiennymi były żaluzje. Dzisiaj te rozwiązania powracają, jednak w odświeżonej formie. Żaluzje o szerszych, 50mm, listewkach, zarówno aluminiowych jak i drewnianych doskonale harmonizują z nowoczesnym wystrojem wnętrz.  Dodatkową zaletą tego rodzaju osłon okiennych jest możliwość płynnej regulacji ilości wpadającego światła. Żaluzje sprawdzą się w przestrzeniach z dużymi szkleniami: w biurach, szkołach czy apartamentach i loftach.

Plisy ‐ praktyczny minimalizm

Plisy to bardzo wygodne, minimalistyczne rozwiązanie w branży osłon przeciwsłonecznych. Podobnie jak rolety, montujemy je bezpośrednio na ramie okiennej. Konstrukcja plis pozwala na zasłonięcie całego okna lub jego dowolnego fragmentu. Niewątpliwą zaletą plis jest brak ograniczenia w otwarciu okna. Problem taki często występuje w przypadku rolet okiennych. Również w przeciwieństwie do rolet, plisy mogą być czyszczone na mokro (np. w wannie). Wybierając tkaninę honeycomb (z folią termoizolacyjną) otrzymamy idealne rozwiązanie do ochrony poddaszy zarówno przed nadmiernym nasłonecznieniem jak i nagrzewaniem. 

Opracowanie:
Warszawa, Surowieckiego 8
tel. 22 644 09 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz