Materiał Partnera

Oszczędzanie energii w domu i w firmie

Oszczędzanie energii w domu i w firmie

Wszyscy szukamy mądrych oszczędności – chcemy obniżyć rachunki za prąd, nie rezygnując przy tym z żarówek na rzecz starożytnych kaganków. Na szczęście w obecnych czasach możemy sięgnąć po nowoczesne żarówki LED, które stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych lamp. Jakie są największe zalety oświetlenia LED i gdzie znajdziemy żarówki LED w atrakcyjnych cenach? Na te i inne pytania odpowiedzi przedstawiamy w artykule.

Oświetlenie LED

Lampy LED cieszą się stale rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego – pozwalają na spore oszczędności. Żarówki LED nie posiadają żarnika – zamiast niego w bańce możemy znaleźć diodę półprzewodnikową, która prowadzi prąd tylko w jedną stronę. Do największych zalet żarówek tego typu można zaliczyć ich wysoką efektywność – oznacza to, że około 80-95% energii elektrycznej dostarczonej do lampy przetworzona zostaje na światło. W tradycyjnych żarówkach efektywności wynosi około 5-10%, pozostała energia przekształcana jest w ciepło. Dzięki temu lampy LED potrzebują zdecydowanie mniejszą ilość energii do wytworzenia światła i są tańsze w eksploatacji. Warto także podkreślić, że lampy LED są wyjątkowo żywotne – działają znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki. Co więcej – są bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz niezwykle wytrzymałe na wstrząsy i uszkodzenia, gdyż ich obudowa wykonana jest z odpornego tworzywa sztucznego.

Gdzie kupować żarówki LED?

LED-y warto zamawiać w sprawdzonych i cieszących się uznaniem klientów hurtowniach artykułów elektrycznych jak firma Multi Elektron z Dzierżążna, w województwie pomorskim. Hurtownia kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a oprócz sprzedaży tradycyjnej oferuje także możliwość wygodnych zakupów on-line. Firma oferuje szeroki wybór produktów od renomowanych marek takich jak OSRAM i PHILIPS. Zakupy w sprawdzonej hurtowni to nie tylko gwarancja znakomitej jakości, ale także atrakcyjnej, konkurencyjnej ceny.

Wymienienie tradycyjnych żarówek na nowoczesne oświetlenie LED to najlepszy sposób na mądre oszczędności. LED-y sprawdzą się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w każdym gospodarstwie domowym. Są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne, dzięki czemu przestrzeń prezentuje się atrakcyjnie i nowocześnie. Pamiętajmy, żeby kupować artykuły elektryczne w sprawdzonej, renomowanej hurtowni. Wówczas możemy mieć pewność, że nabywamy produkty wysokiej klasy, które będą nam służyły długo i bezawaryjnie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz