Materiał Partnera

Oświetlenie meblowe – sposób rozmieszczenia, rodzaje i zalety wykorzystania

Oświetlenie meblowe – sposób rozmieszczenia, rodzaje i zalety wykorzystania

Meble w stylach modernistycznym, skandynawskim, klasycznym, rustykalnym czy też nawet te w wersji ekonomicznej wyposażone są dzisiaj w odpowiednie systemy oświetleniowe. Najczęściej stosuje się je w przypadku mebli kuchennych, które dzięki dodatkowemu światłu pozwalają na bardziej komfortowe przygotowywanie pysznych dań, a przy tym wyglądają bardzo elegancko. Poznaj najlepsze typy oświetlenia meblowego i ich zalety.

Rozmieszczenie oświetlenia

Najlepsi producenci mebli dokładnie projektują każdy ich detal, testując również oświetlenie specjalnie przeznaczone dla branży meblarskiej. To dlatego współpraca pomiędzy ośrodkami produkcyjnymi, pracowniami meblarsko-stolarskimi a dystrybutorami gotowych akcesoriów meblowych jest tak zacieśniona. Warto pamiętać, że najlepsze podmioty oferują również swoje produkty klientom indywidualnym, którzy postanowili przystosować swoje meble kuchenne do nowoczesnego i wydajnego systemu oświetleniowego.

Polecanym na rynku polskim dystrybutorem jest firma Alan, która w asortymencie posiada zarówno oświetlenie podszafkowe, oświetlenie nawierzchniowe, jak i wewnątrzszafkowe. W dużej mierze rozmieszczenie odpowiedniego źródła światła zależy od zaprojektowania oraz montażu. Najlepsi dostawcy tego typu rozwiązań są bowiem przygotowani na sprzedaż oświetlenia i komponentów zasilających o uniwersalnym przeznaczeniu.

Rodzaje oświetlenia meblowego

Najczęściej wykorzystywanymi rodzajami oświetlenia meblowego – zwłaszcza mebli kuchennych – są taśmy LED, oprawy LED, a także oprawy halogenowe. Warto wiedzieć, że w przypadku zastosowania systemu oświetleniowego LED należy również wykorzystać między innymi profile LED do taśm czy też złączki kątowe, rozdzielacze, zasilacze LED, a nawet odpowiednie transformatory. W przypadku mebli w stylu klasycznym, prowansalskim, angielskim, industrialnym oraz skandynawskim najlepiej zastosować oświetlenie punktowe – potocznie nazywane oczkami halogenowymi. Styl modernistyczny, elegancki i minimalistyczny wyróżnia się zaś wykorzystaniem oświetlenia „liniowego”, rozprowadzonego często na całej długości wszystkich segmentów szafek – od dołu i od góry. Warto wiedzieć, że nie tylko pracownie meblarskie wykorzystują tego rodzaju rozwiązania. Wiele zamówień u profesjonalnych dystrybutorów składają klienci indywidualni, którzy chcą wzbogacić swoje meble o oświetlenie dekoracyjne.

Zalety oświetlenia mebli kuchennych

Oświetlenie mebli kuchennych pozwala przede wszystkim uzyskać większą funkcjonalność. Nawet najlepiej rozmieszczone lampy kuchenne czy żyrandole – w kuchniach w stylu eleganckim są one powszechnie wykorzystywane – nie są w stanie w odpowiedni sposób rozjaśnić przestrzeń blatów, na których przygotowuje się dania. To dlatego oświetlenie nawierzchniowe górne, a także podszafkowe jest bardzo istotne. Drugą olbrzymią zaletą oświetlenia mebli kuchennych jest efekt wizualny. Zarówno lite drewno, jak i okleiny drewniane dzięki systemom oświetleniowym nabierają elegancji i przytulności. Kuchnie stają się bardzo nowoczesne oraz optycznie większe. Warto zwrócić uwagę na katalogi meblarskie – najczęściej przedstawiają one meble oświetlone, a co za tym idzie piękniejsze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz