Materiał Partnera

Osuszanie i ocieplanie budynków - niezbędne usługi budowlane

Osuszanie i ocieplanie budynków - niezbędne usługi budowlane

Każde pomieszczenie wymaga prac renowacyjnych ze względu na wpływ czynników zewnętrznych. Osuszanie budynków takich jak domki jednorodzinne lub hale umożliwia pozbycie się wilgoci nie tylko ze ścian, ale także z przedmiotów. Ocieplanie z kolei pozwala na oszczędzanie na kosztach ogrzewania, a także na zmianę koloru lub faktury fasady budynku. Obie usługi umożliwiają utrzymanie budynków w optymalnym stanie, pozwalającym na komfortowe użytkowanie.

Kiedy i gdzie potrzebne jest osuszanie budynku?

Sytuacji, w których powinniśmy zdecydować się na osuszanie pomieszczeń, jest kilka. Osuszanie budynku należy wykonać w przypadku problemów kanalizacyjnych, zalania lub zawilgocenia przez sąsiadów, a także po deszczach nawalnych. Osobną kategorią jest usuwanie wody z nowych mieszkań, w których występuje tzw. wilgoć technologiczna. Sprawdzonym sposobem służącym do wykonania tej usługi jest metoda osuszania kondensacyjnego. Wykorzystuje się ją do celów konserwacji nie tylko mieszkań, ale także hurtowni i magazynów, w których znajdują się artykuły wrażliwe na wilgoć. Oprócz tego osuszanie można wykonać w miejscach użytku publicznego, takich jak archiwa, księgarnie, muzea czy galerie, w których obecność wilgoci może silnie wpłynąć na znajdujące się w nich eksponaty. Usługa osuszania składa się z kilku etapów. Odpowiedni specjaliści zbadają wilgoć pomieszczenia, a następnie poddadzą analizie przyczyny wystąpienia nadmiernej wilgoci w budynku.

Ocieplanie pomieszczeń – sposób na oszczędność

Budynki konserwuje się także poprzez ich ocieplanie. Jak podkreślają specjaliści z Lech-Bud, odpowiednia izolacja termiczna pozwala na wyraźne zmniejszenie kosztów grzewczych. Koszt ocieplenia domu zależy od użytego materiału, ale w każdym przypadku zwróci się w oszczędnościach na comiesięcznych kosztach ogrzewania.  Surowce najczęściej używane do wykonania tej usługi budowlanej to styropian i wełna mineralna. Jeśli zależy nam na oszczędzeniu także na samym procesie ocieplania, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie styropianu, ponieważ jego montaż jest łatwiejszy niż montaż wełny. Pozostaje pytanie, na kiedy zaplanować ocieplanie domu. Temperatura w trakcie wykonywania prac powinna oscylować między 5 a 25 stopniami Celsjusza, więc najlepszą porą roku będzie wiosna.

Opracowanie:
Puławy, Wróblewskiego 14 lok. 4
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz