Artykuł sponsorowany

Osuszacz powietrza – czym jest i do czego służy?

Osuszacz powietrza – czym jest i do czego służy?

Walka z zawilgoconymi ścianami może być długa i trudna. Wielokrotnie też jest kosztowna jeśli w grę wchodzi konieczność przeprowadzenia osuszania metodą iniekcyjną. Nie zawsze jednak to rozwiązanie jest konieczne. W mniej zaawansowanych stadiach wilgoci, gdzie często jeszcze nie pojawił się grzyb, można skutecznie walczyć o prawidłowy mikroklimat wnętrz specjalistycznym osuszaczem powietrza!

Wilgoć w domu – określ jej źródło

Aby sprawnie walczyć z wilgocią należy przede wszystkim określić jej źródło. Może być nim wilgoć technologiczna, niesprawna wentylacja, brak wentylacji, niesprawne instalacje wodno-kanalizacyjne, brak termomodernizacji obiektu, wysoki poziom wód gruntowych, czy nawet dziurawy dach. Wilgoć może być również efektem zalania przez sąsiada, czy niesprawnej hydroizolacji budynku. Dlaczego zawsze należy z nią walczyć? Głównie dlatego, że wpływa ona na obniżony stan techniczny domu. Niesie ze sobą również poważne ryzyko chorób dróg oddechowych, co powodują namnażające się bakterie i grzyby. Wielokrotnie także wpływa na estetykę ścian, powoduje odpadanie tynku i kafelek, a także przynosi przykry zapach. Jeśli chcesz walczyć z wilgocią, warto zatem, abyś w pierwszym kroku wyeliminował jej źródło – np. dziurawy dach. Czy to jednak koniec problemu? Nie! Wilgoć wciąż pozostanie, a tu swoją rolę spełni osuszacz. Pamiętaj, że nie musisz go kupować. Warto przemyśleć rozwiązanie wynajmu od takich firm, jak Baron!

Poznaj technologię osuszaczy

Typów osuszaczy jest wiele. Można spotkać się z małymi urządzeniami w postaci pochłaniaczy wilgoci, czy z większymi osuszaczami profesjonalnymi, budowlanymi, basenowymi, a nawet przemysłowymi. Jaki wybrać w przypadku problemów z wilgocią w mieszkaniu lub domu? Przede wszystkim urządzenia w zakresie sprawności od 5 do 40l na dobę. Bloki i kamienice można zaś osuszać – klatki schodowe i piwnice – osuszaczami budowlanymi. Pamiętaj przy tym, że takie urządzenia występują w dwóch typach. Mowa o osuszaczach adsorbcyjnych, a także kondensacyjnych. Te drugie wyróżniają się znacznie wyższą sprawnością, a przy tym energooszczędnością. To je zatem powinniśmy wybrać! Ich standardowe wyposażenie to grzałka, pompa wody, lampa UV, kółka, filtr węglowy, filtr powietrza, a często posiadają również higrometr, higrostat, regulatory i panele sterujące, licznik godzin, licznik pobranej energii, czy też funkcję auto-restartu. Stosować je można zaś w różnych sytuacjach, nawet do szybkiego suszenia dywanów, oraz przy remontach do osuszania ścian i podłoża… 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz