Artykuł sponsorowany

Ostrzenie narzędzi stolarskich - PHU Szlif

Ostrzenie narzędzi stolarskich - PHU Szlif

Narzędzia wykorzystywane w procesach tworzenia mebli, cięcia drewna itp. nie muszą być złomowane w przypadku uszkodzenia. Dzisiaj na rynku działają specjalistyczne pracownie, które zajmują się ostrzeniem frezów, wierteł, noży oraz pił. Jak wygląda taka regeneracja i jakie korzyści niesie?

Na czym polega ostrzenie narzędzi stolarskich?

Ostrzenie narzędzi stolarskich to podstawowa i najbardziej skuteczna metoda regenerowania frezów, pił, noży czy wierteł. Po ich demontażu z maszyny dochodzi do ich oczyszczenia. Dzięki temu specjaliści zajmujący się regeneracjami mogą ocenić zakres uszkodzeń oraz opłacalność naprawy. Jeśli ta jest wysoka, przechodzi się do obróbki narzędzi na profesjonalnych urządzeniach sterowanych numerycznie. Gwarantują one precyzję ostrzenia oraz zachowanie fabrycznych wymiarów i kształtów danego narzędzia.

Najlepsze pracownie są w stanie nawet serwisować złożone konstrukcyjnie zęby pił tarczowych. Dokonuje się tego przy użyciu ściernic najnowszej generacji. Ostrzone są zatem odpowiednie elementy bez ingerencji w całą strukturę narzędzia. Jeśli chodzi zaś o naprawę właśnie pił tarczowych warto wiedzieć, że ich serwis często obejmuje wymianę węglika oraz zeszlifowanie krawędzi bocznych. Inne narzędzia ślusarskie są regenerowane w bardzo podobnych działaniach. Na najwyższą jakość można liczyć przy współpracy z pracownią Szlif z Gdańska. Jak informuje przedstawiciel firmy:

Nasza firma powstała w 1994 roku, kiedy branża meblarska w Polsce dynamicznie się rozwijała, a produkcja dostosowywała się do nowoczesnych standardów. Zauważyliśmy brak profesjonalnych usług serwisowych narzędzi stolarskich na rynku meblarskim i postanowiliśmy założyć firmę, która świadczyłaby usługi w tym zakresie. Od samego początku skupiamy się na oferowaniu sprzedaży oraz ostrzenia narzędzi stolarskich, takich jak: piły taśmowe, tarcze do pił, frezy, wiertła i noże do strugarek.

Zalety ostrzenia narzędzi stolarskich

Ostrzenie narzędzi stolarskich przynosi wiele korzyści. Firmy dzięki takiej regeneracji obniżają koszty utrzymania swoich maszyn. Serwis narzędzi jest nawet o 50% tańszy od zakupu nowych elementów. Podkreślić przy tym warto, że zregenerowane frezy, noże czy piły tarczowe odzyskują wszystkie pierwotne własności robocze. Obsługujący maszyny stolarskiej– frezarki, strugarski, przecinarki itp. – nie są w stanie zatem odróżnić ich od narzędzi fabrycznie nowych.

Najlepsze pracownie ostrzenia narzędzi stolarskich przy regeneracji mogą również wprowadzić na życzenie klientów różne modyfikacje. Mogą one dotyczyć zmiany kształtów i wymiarów tak, aby osprzęt był jeszcze bardziej wydajny. Często modyfikacja dotyczy wzmocnienia konstrukcji danych narzędzi. Oprzyrządowanie produkcyjne może być także projektowane i produkowane na specjalne zamówienie. Dzisiaj nie trzeba zatem kupować narzędzi stolarskich tylko z producenckich katalogów. 

Opracowanie:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 486
tel. 58 554 47 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz