Materiał Partnera

Orzeźwienie i wyborny smak zamknięty w szklanej butelce

Orzeźwienie i wyborny smak zamknięty w szklanej butelce

Schłodzona, orzeźwiająca i niezbyt słodka. Idealna na upalne, letnie dni, ale nie tylko. Lemoniada – jeden z najbardziej znanych napojów serwowanych najczęściej latem. Ma bogatą i długą historię. Najpopularniejsza jest ta o smaku cytrynowym, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się też lemoniady w innych wariantach smakowych.

Lemoniadowa historia

Najstarszy zapis o napoju podobnym do lemoniady znaleziono w Egipcie i sięga on około 1000 roku n.e. Lemoniada w swej klasycznej postaci: przegotowana woda z cytryną i cukrem trzcinowym, wywodzi się z Indii. We Francji stała się znana w XVII wieku, zaś w Wielkiej Brytanii zyskała popularność w wieku XIX, gdzie sprzedawano ją w wersji z bąbelkami. Mniej więcej w tym samym okresie napój ten trafił do polskich domów. W zależności od kraju lemoniada może być klarowna albo mętna. Klarowną lemoniadę spotkać można np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Australii, zaś mętną m.in. w Indiach i Ameryce Północnej.

Zdrowo i orzeźwiająco

Mogłoby się zdawać, że lemoniada to kolejny słodki napój, który oferują nam producenci. Nic bardziej mylnego. Ta ze sprawdzonego źródła, nie zawierająca żadnych substancji konserwujących, robiona z naturalnych soków owocowych, z dodatkiem miodu, może być źródłem witamin i minerałów, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm – odżywiają go i poprawiają jego ogólne funkcjonowanie. Miód w lemoniadzie podkreśla jej smak i potęguje właściwości. Dietetycy zalecają spożywanie lemoniady codziennie z samego rana na czczo. Wpływa ona pobudzająco na cały organizm, a dodatkowo przyspiesza proces odchudzania.

Nie koniecznie cytrynowa

Klasyczna lemoniada ma cytrynowy smak. Jednak dzisiaj można znaleźć ją w różnych odsłonach. Przede wszystkim, by była zdrowsza, zamiast cukru dodaje się do niej miód. Cytrynę można zastąpić limonką, która jest bardziej orzeźwiająca, co świetnie sprawdza się w gorące dni. Owoce cytrusowe śmiało można zastąpić truskawkami, malinami czy arbuzem. Do wyboru są napoje w wersji gazowanej lub niegazowanej. Te, które proponuje firma Beelemon, są bez konserwantów i bez cukru. Dostępne są w szklanych butelkach, w czterech wariantach: orzeźwiająca limonka z miętą, tradycyjna cytrynowa z miodem, z soczystymi sycylijskimi czerwonymi pomarańczami oraz z kwaśnymi jabłkami i cynamonem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto podkreślić, iż ten producent opiera się na domowych recepturach oraz domowym, ręcznym przygotowaniu lemoniady, co sprawia, iż jej smak jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Opracowanie:
Kraków, Szafrana 4 lok. 41
tel. 513 050 912
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz