Materiał Partnera

Oryginalny sposób na firmowe szkolenia – domek w górach

Oryginalny sposób na firmowe szkolenia – domek w górach

Szkolenia firmowe kojarzą nam się przeważnie z kompletną nudą. Szkoleniowiec wyświetla slajdy, a audytorium nawet nie stara się ukryć znużenia. To nie musi tak wyglądać! Przecież szkolenia to doskonała okazja nie tylko do nauki, ale też do integracji! Kompetentny i zgrany zespół jest lepszy niż tylko kompetentny zespół. Zabierz swoich pracowników na szkolenie do domku w górach!

Jak wygląda zwykłe szkolenie

Grupa osób z kwaśnymi minami wchodzi do sali konferencyjnej jak na ścięcie. Każdy zajmuje miejsce, przez chwilę panuje gwar. Na ścianie wisi rzutnik, w kącie stoi zapomniany flipchart. Szkoleniowiec czeka, aż zamilkniecie. Następuje chwila szamotaniny między projektorem a laptopem. Zaczyna się pokaz slajdów.

Przez pierwszych kilka minut staracie się utrzymać zainteresowanie. Może ta wiedza się przyda? Z  czasem jednak poziom uwagi słuchaczy się obniża. Znacznie ciekawsze zaczynają być ciastka, które zbliżają się wraz z wypatrywaną z utęsknieniem przerwą na kawę.

Na drugiej części szkolenia trzyma was tylko przyzwoitość. Mało kto słucha, a o notowaniu nawet nikt nie pomyślał. Wszyscy, włącznie z instruktorem, mają pełną świadomość, że tego wszystkiego można się dowiedzieć z książek lub pism branżowych.

Po wszystkim grupa wymęczonych uczestników szkolenia wychodzi i marzy tylko o powrocie do domu. Nieliczni dobierają się w grupki, aby wspólnie odreagować ten wyjątkowo ciężki – bo zupełnie bezczynny – dzień.

Dlaczego szkolenie w domku w górach będzie inne?

Szkolenie organizowane w domku w górach nie ma prawa wyglądać tak, jak opisano powyżej. Dlaczego? Jest wiele powodów. Przede wszystkim chodzi o fakt, że podczas wyjazdu w góry szkolenie będzie jedynie dodatkiem do atrakcyjnej wycieczki i integracji. O wiele łatwiej znieść męki przyswajania wiedzy ze slajdów, kiedy jest się w urzekającym otoczeniu górskiego krajobrazu, a w perspektywie zamiast powrotu prosto do domu są degustacje śliwowicy, biesiada i ognień wesoło trzaskający w kominku.

Góry to magiczne miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno osoby lubiące wyciszenie, jak i szalone imprezy. W takim miejscu wiedza sama wchodzi do głowy, a odpoczynek po nauce smakuje najlepiej. Najlepsze warunki do szkoleń oferuje Zajazd na Kępie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz