Materiał Partnera

Oryginalne pomysły na poprawiny

Oryginalne pomysły na poprawiny

Każdy chce, aby jego wesele było piękne, wyjątkowe i pozostawiło w pamięci gości miłe wspomnienia. Jednak dzisiaj, gdy organizacja wesel stała się niemal przemysłem, bardzo trudno jest się wyróżnić. Trzeba też pamiętać, że goście mają pewne oczekiwania, których nie można zawieść. Dobrą okazją, aby uczynić swoje przyjęcie weselne wyjątkowym, są poprawiny.

Poprawiny – stara polska tradycja

Poprawiny nie są nowym „wynalazkiem”. Wywodzą się z epoki staropolskiej. Niekiedy wesele trwało nawet dłużej niż dwa dni. W dawnych czasach poprawiny były całonocną huczną imprezą, której celem było pokazanie, że para młoda jest hojna i gościnna. Dziś istota poprawin zatarła się, a formuła uprościła. Współczesne poprawiny przybierają najczęściej formę obiadu i przebiegają w innej atmosferze niż właściwe wesele.

Jak sprawić, by poprawiny były oryginalne?

Choć forma poprawin jest niemal dowolna – może to być późne śniadanie, obiad, a nawet kolacja; nie ma żadnych reguł co do liczby gości, rodzaju dań, strojów – ważne jest tylko to, aby z uwagi na konieczność pójścia do pracy następnego dnia poprawiny nie trwały do bladego świtu – wiele z nich sprowadza się do powtórzenia wesela, jednak w krótszym czasie i w węższym gronie. Po całonocnych tańcach i jedzeniu taka formuła może nużyć gości. Co zatem zrobić, aby rozruszać towarzystwo?

Dla par, które chcą mieć wyjątkowe poprawiny, wartą rozważenia opcją jest jakaś forma integracji. W sezonie letnim może to być np. ognisko z kiełbaskami, przy którym goście będą mogli bawić się w zupełnie swobodnej atmosferze. Ciekawą alternatywą są też poprawiny nad wodą. Spływ kajakowy czy rowerki wodne to pomysł na stosunkowo tanią rozrywkę dla dużej grupy. W zimie niezapomnianą zabawę zapewni kulig. Osoby żądne wrażeń mogą jechać za saniami, zaś ci, którzy wolą raczej podziwiać widoki, ulokują się bezpiecznie na saniach. Ważne, aby po atrakcjach wrócić do ciepłego lokalu, gdzie będą już czekały gorące dania i rozgrzewające napitki.

Niektóre lokale pozostawiają młodej parze dużą dozę swobody w planowaniu drugiego dnia imprezy. Z otwartością podchodzi do tej sprawy zajazd Hetman. Niezależnie od tego, czy chcecie zjeść tylko lekki obiad i porozmawiać, czy też zaszaleć i zapewnić wszystkim solidną dawkę rozrywki, odpowiedni dobór lokalu bardzo ułatwi organizację tego wyjątkowego przyjęcia.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz