Materiał Partnera

Organizujesz zawody? Pamiętaj o nagrodach – rodzaje trofeów

Organizujesz zawody? Pamiętaj o nagrodach – rodzaje trofeów

Organizacja zawodów sportowych, muzycznych, czy naukowych wymaga świetnego zespołu organizatorów, doskonałego planu oraz oczywiście uczestników. Jednak jedną z najważniejszych rzeczy pozostają nagrody oraz trofea. Uhonorowanie zwycięzcy pamiątką, która przez lata dumnie będzie stała na półce, to już tradycja. Wszystkim zastanawiającym się jakie podarunki wybrać, służymy pomocą. O to najczęściej wybierane trofea dla zwycięzców i uczestników.

Puchary i medale

O medalu na szyi, niezależnie od wieku, marzy każdy sportowiec. Oczywiście najbardziej pożądanym jest ten koloru złotego, jednak ogromną radość przynoszą również srebro, brąz oraz medale będące pamiątką uczestnictwa w danych zawodach. Kiedy decydujemy się na organizacje konkursów, musi zwrócić szczególną uwagę na jakość medali. Powinny one cechować się estetyką oraz solidnością wykonania tak jak produkty oferowane przez firmę Mabor z Mysłowic. Medale idealnie sprawdzają się podczas zawodów drużynowych, każdy z zawodników może otrzymać swoje wyróżnienie i z dumą nosić je na szyi.
Świetną opcją uhonorowania zwycięzców oraz uczestników są również puchary. Te często sporych rozmiarów trofea o finezyjnych kształtach i zdobieniach są pięknym docenieniem trudu włożonego przez uczestników zawodów. Puchary można dowolnie modyfikować i dopasowywać ich wygląd do tematyki zawodów, na ich górze może pojawić się m.in. odlewana figurka związana z konkretną dyscypliną sportu. Warto jednak pamiętać o wyborze trofeum pasującego do danej sytuacji. W końcu nie wręczymy 6-latkowi pucharu przewyższającego go i wzrostem i wagą. 

Alternatywa dla medali? Dyplomy!

Kiedy chcemy nagrodzić wszystkich uczestników zawodów, a nasz budżet jest niestety dość ograniczony, najlepszym rozwiązaniem będą klasyczne papierowe dyplomy. Możemy zaprojektować nasz własny wzór w pełni oddający charakter zawodów. Taki podarunek będzie piękną pamiątką i powodem do domu. Estetycznie wykonany dyplom można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie by przypominał o naszych sukcesach. Jeśli dysponujemy trochę większym budżetem, możemy wybrać dyplomy wykonane ze szkła. Wyrzeźbione w szkle imię i nazwisko zwycięzcy na pewno sprawi, że w jego oczach pojawią się łzy wzruszenia. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych pucharów i medali będą również kryształowe trofea oraz patery. To właśnie taka grawerowana patera jest nagrodą dla zwycięzców w tenisowym turnieju French Open.

Licz się z kosztami!

Zanim postanowisz wybrać jaką nagrodę zamierzasz wręczyć zwycięzcom i uczestnikom zawodów, dokładnie określ swój budżet. Tak jak w każdej dziedzinie, tak i w produkcji trofeów znajdziemy droższe i tańsze wyroby. Jedno jest jednak pewne, niezależnie czy wybierzemy kryształowy wazon, czy prosty papierowy dyplom, osoba, która je otrzyma, będzie najszczęśliwsza i zapamięta ten dzień na wiele lat.  

Opracowanie:
Mysłowice, Oświęcimska 12-14
tel. 32 222 69 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz