Materiał Partnera

Organizujesz wycieczkę szkolną? Park w Ogrodzieńcu zaprasza!

Organizujesz wycieczkę szkolną? Park w Ogrodzieńcu zaprasza!

W czasie ostatnich lat na Śląsku pojawiło się wiele nowych atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również i dorosłych. Ma to związek z programem Śląskie - Pozytywna energia, mającym za zadanie promocję turystyczną owego województwa.


Park w Podzamczu

W ramach właśnie tego projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, powstał rodzinny Park Rozrywki Ogrodzieniec. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy organizowane były wycieczki szkolne w czasie tak zwanej Zielonej Szkoły właśnie do zamku Ogrodzieniec, jedyną atrakcją dla dzieci był sam zamek i jeden sklep z pamiątkami. Mimo że zajęć nie było zbyt wiele, to i tak już sama budowla wzbudzała niezwykły entuzjazm zarówno w uczniach, jak i ich opiekunach. Teraz, kiedy tuż pod zamkiem otworzono park rozrywki, swoimi atrakcjami nie odstępujący wesołym miasteczkom, wybranie się tam na rodzinny wypad czy szkolną wycieczkę jest strzałem w dziesiątkę.

Atrakcje parku

Najlepszym sposobem na naukę dzieci jest połączenie zdobywania wiedzy z zabawą. Zdają sobie z tego sprawę pracownicy rodzinnego parku rozrywki Ogrodzieniec, którzy dla swoich zwiedzających przygotowali Park Doświadczeń Fizycznych. W ramach tej atrakcji przygotowanych zostało 35 urządzeń, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak działają podstawowe prawa fizyki. W Parku można sprawdzić działanie takich urządzeń jak na przykład Symulator Lotów, Kołyska Newtona, Wir Wodny czy Pryzmat. Dzieci na własne oczy mogą zobaczyć oraz przeanalizować zjawiska fizyczne, co jest idealną formą nauki przez zabawę.


Inną atrakcją, przeznaczoną dla młodszych uczestników, stawiającą głównie na zabawę i przyjemne spędzenie czasu, jest Park Rozrywki. W jego skład wchodzą urządzenia, które oprócz tego, że zapewnią dzieciakom niezapomniane chwile, to jeszcze są idealnie wkomponowane w zamkowy krajobraz. W tym miejscu dzieci mają do dyspozycji dmuchane zamki, w tym duży zamek rycerski, huśtawki czy nawet karuzelę wiedeńską. Ale to tylko dwie z pięciu atrakcji oferowanych przez Park Rozrywki Ogrodzieniec.


Trzecią z nich jest Dom Legend i Strachów, gdzie zwiedzający mogą osobiście przekonać się, jak straszne są postacie, biorące udział w wydarzeniach opisywanych w licznych legendach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Kolejna to Park Miniatur, gdzie można zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25, ciągnący się od Krakowa aż po Częstochowę. Zwiedzający mogą więc dowiedzieć się, jak zamki oraz inne budowle wyglądały w latach swojej świetności.


Ostatnią już atrakcją jest Tor Saneczkowy. Wydawać by się mogło, iż ma on prawo funkcjonować tylko podczas zimy, kiedy ziemię pokrywa śnieg, nic jednak bardziej mylnego. Tor jest specjalnie wyprofilowany, dzięki czemu podczas korzystania z niego, zjeżdżającym nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Atrakcja ta jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i rodziców czy nawet opiekunów wycieczek.


Park rozrywki Ogrodzieniec w swoim cenniku posiada ofertę dla szkół, gdzie cztery atrakcje to wydatek rzędu 29 złotych, a w przypadku wybrania pakietu trzech lub właśnie czterech, każdy uczestnik wycieczki otrzymuje jeden zjazd na Torze Saneczkowym gratis. Dodatkowo oferta jest przyjaźnie nastawiona do samych opiekunów, którzy nie płacą za wejście, a do tego na terenie Parku mogą dostać kawę czy herbatę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz