Materiał Partnera

Organizacja urodzin dla dziecka. O czym warto pamiętać?

Organizacja urodzin dla dziecka. O czym warto pamiętać?

Zgromadzenie większej liczby rozpieranych energią kilkulatków w jednym miejscu potrafi być stresujące samo w sobie. Organizując więc urodziny dla malucha, warto ograniczyć ryzyko wystąpienia ewentualnych problemów do minimum i z wyprzedzeniem zaplanować wszystko, co tylko da się w tej sytuacji zaplanować. Dzięki temu dorośli będą w stanie zapanować nad kinderbalem, a i dzieciaki wyniosą z niego same dobre wspomnienia. O czym zatem trzeba pamiętać?

Po pierwsze, należy zdecydować, gdzie urodzinowa impreza ma się odbyć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wyprawić przyjęcie w domu, warto jednak rozważyć skorzystanie z oferty sal zabaw takich jak choćby Chatka Gagatka na warszawskim Targówku. Zdejmuje nam to z głowy kłopot związany ze sprzątaniem przed kinderbalem i po nim (co dla wielu osób jest już wystarczającym argumentem), ale też pozwala liczyć np. na opiekę doświadczonych animatorów, z którymi mały jubilat i jego goście na pewno nie będą się nudzić.

Dekoracje i akcesoria

Jeśli jednak wybierzemy opcję pt. urodziny we własnym salonie lub dziecięcej sypialni, miło będzie przygotować dekoracje podkreślające wyjątkowość tego dnia. Mogą to być po prostu kolorowe balony – dlaczego by jednak nie rozważyć urządzenia imprezy tematycznej? Dostosowane do motywu przewodniego mogą być wówczas zarówno stroje dzieciaków, jednorazowe kubeczki czy talerzyki, jak i gry oraz zabawy, które również warto opracować z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli nie zaprosimy na przyjęcie zawodowego kuglarza czy animatora.

Zaproszenia

Kiedy już mamy ustalone szczegóły takie jak miejsce i motyw przewodni urodzin, pora ustalić listę gości i przygotować zaproszenia, na których znajdą się wszelkie niezbędne informacje. Dobrze jest od razu poprosić o potwierdzenie przybycia, a przy okazji – o zaznaczenie, czy mali goście mają jakieś alergie lub nietolerancje pokarmowe.

Menu

Okaże się to istotne podczas planowania urodzinowego menu, w którym oczywiście nie może zabraknąć także tortu. Jeśli chcemy przygotować wszystko samodzielnie, koniecznie ustalmy kolejność podejmowanych w tym zakresie działań, a także kupmy wszelkie niezbędne produkty z wyprzedzeniem, tak by nie musieć w ostatniej chwili szukać jakiegoś niezbędnego składnika, lecz wszystko mieć już pod ręką. Możemy też zdać się na profesjonalny catering. Jeśli na miejscu mają być przez całą imprezę obecni także rodzice małych gości, pamiętajmy zapewnieniu również im czegoś do jedzenia i picia.

Prezenty dla gości

Dodatkowym, ale bardzo miłym akcentem może okazać się podarowanie każdemu z przybyłych drobnego upominku, dzięki któremu dzieci zachowają przyjemne wspomnienia z kinderbalu na dłużej. Nie musi to być nic bardzo kosztownego. Piesek z baloników, papierowa korona księżniczki czy pięknie zapakowane ciasteczka w zupełności wystarczą.

Najważniejsza osoba dnia

Na koniec warto przypomnieć rzecz w sumie oczywistą, ale przez zaskakująco wielu rodziców często spychaną na dalszy plan. Otóż najważniejszym elementem udanych urodzin jest dobra zabawa i wyśmienity humor dzieciaków, a zwłaszcza jubilata. Planując zabawę, warto uwzględnić to, co ma on do powiedzenia w tej sprawie, i w miarę możliwości starać się spełnić jego marzenia. Jeśli ogranicza nas budżet, podsuńmy alternatywne propozycje, ale nie wyłączajmy malucha całkowicie z procesu decyzyjnego. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć wielu niemiłych rozczarowań.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz