Materiał Partnera

Organizacja przeprowadzki krok po kroku

Organizacja przeprowadzki krok po kroku
Przeprowadzasz się do innego miasta na okres studiów? Zmieniasz mieszkanie na większe lub wreszcie na swoje? Wszystkim tym radosnym chwilom towarzyszą również stres i niepotrzebne nerwy, a to za sprawą samej przeprowadzki, która wymaga odpowiedniej organizacji. O tym, jak sprawnie jej dokonać, nie zostawiając za sobą żadnego drobiazgu, przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Przygotuj plan działania

Pamiętaj, że pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem podczas organizacji przeprowadzki jest właściwy plan działania. Warto, abyś rozejrzał się po pokoju/mieszkaniu/domu i spisał rzeczy, które należy spakować w kolejności chronologicznej. Niektóre z nich mogą lub nawet muszą bowiem poczekać do samego końca. Po wstępnym rozeznaniu przygotuj przyrządy oraz materiały, które ułatwią pakowanie rzeczy, takie jak: nożyczki, taśma klejąca oraz stretch, marker, papiery czy kartony. O te ostatnie zawsze możesz zapytać w najbliższym sklepie.

Zorganizuj transport

Przed oficjalnym pakowaniem warto zamówić transport. Wielkość pojazdu jest uzależniona od lokalizacji oraz ilości rzeczy i mebli do przewiezienia. Czasem wystarczy prywatne auto bądź pożyczone od znajomych lub rodziny. Do większych gabarytów przyda się jednak zorganizowanie firmy przeprowadzkowej, której pracownicy nie tylko chętnie przetransportują wszelkie niezbędne rzeczy i meble do nowego mieszkania, ale również pomogą we wniesieniu ich do środka.

Jedną z nich jest Reloplanet z Warszawy, która orientuje się we wszelkich procedurach, zawiłościach prawnych, urzędowych, importowych oraz transportowych, które mogą się skomplikować podczas przeprowadzki. Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów, nerwów, a także straty czasu.

Spakuj się ekonomicznie

Po zamówieniu transportu czas na upragnione pakowanie. Łatwiej będzie, jeżeli przystąpisz do tego pokój po pokoju (ewentualnie pomieszczenie po pomieszczeniu), co znacznie ułatwi całą organizację. Wszelkie ubrania, książki, płyty CD oraz inne ważne przedmioty ułóż w kartonach, które po odpowiednim zabezpieczeniu możesz podpisać markerem, abyś z łatwością odszukał konkretne rzeczy w nowym miejscu zamieszkania.

W sytuacji, w której będziesz musiał przenocować jedną/dwie noce w starym lokum, pamiętaj, aby zostawić na wierzchu najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku – kosmetyki, ręczniki, sztućce, talerze, pościel oraz komplet czystych ubrań. Kiedy godzina przeprowadzki zacznie zbliżać się wielkimi krokami, możesz do tego czasu zadbać o porządek w opustoszałym mieszkaniu, zmywając podłogi lub ścierając kurze. O resztę – załadunek, dojazd na miejsce i rozładunek – zadbają pracownicy firmy przeprowadzkowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz