Artykuł sponsorowany

Optykpolito: Jak wybrać i jakie mają zalety soczewki kontaktowe?

Optykpolito: Jak wybrać i jakie mają zalety soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe stały się bardzo wygodną alternatywą dla tradycyjnych okularów. Doboru soczewek należy dokonać wspólnie z okulistą lub optometrystą, który wykona badanie i dobierze soczewki, które będą dopasowane do naszego oka. Dobór odpowiedniej soczewki wymaga ocenienia wady wzroku, średnicy soczewki, promienia krzywizny oraz sprawdzenia, czy soczewka leży dobrze na oku.

Jakie funkcje mają soczewki?

Wśród soczewek wyróżnia się soczewki korekcyjne, lecznicze i kosmetyczne. Soczewki korekcyjne to tradycyjne szkła, które korygują wady wzroku, np. okulary korekcyjne, sferyczne czy progresywne. Soczewki lecznicze ich funkcja nie jest korekcja wzroku, ale stworzenie swoistego opatrunku dla gałki ocznej np. po urazie rogówki. Mogą być również wykorzystywane do wprowadzania leków do oka. Soczewki kosmetyczne pozwalają zmieniać kolor tęczówki, mogą również pełnić funkcje soczewek korekcyjnych. Podczas ich stosowania należy przestrzegać takich samych zasad higieny, jak przy stosowaniu innych soczewek.

Soczewki i okulary wybieraj z lekarzem

Obecnie w wielu aptekach można kupić soczewki kontaktowe i okulary korekcyjne. Jednak nie należy tego robić bez konsultacji z lekarzem okulistą lub optometrystą. Zakup soczewek lub okularów powinien być poprzedzony u specjalistów takich, jacy pracują w centrum optycznym Optykpolito. Noszenie źle dobranych szkieł lub soczewek może doprowadzić do pogorszenia wzroku, infekcji lub stałego ucisku rogówki, co może prowadzić do poważnych chorób oka. Jeśli chcemy lub potrzebujemy nosić okulary lub soczewki należy je dobrać w salonie optycznym, po wykonaniu badań oczu.

Jak wygląda dobór soczewek kontaktowych?

Przed wyborem soczewek, okulista lub optometrysta musi wykonać badanie wzroku oraz określić czy nie występują przeciwwskazania do noszenia soczewek. Specjalistyczne badanie określi wszystkie parametry oka, które pozwolą na dobór odpowiednich soczewek kontaktowych. Przed ostatecznym wyborem lekarz przymierzy pacjentowi kilka rodzajów soczewek, aby mógł on wybrać te, w których czuje się najbardziej komfortowo. Po wybraniu określonego modelu pacjent otrzyma receptę na soczewki, które będzie mógł kupić w aptece.

Kto może nosić soczewki kontaktowe?

Głównym czynnikiem, który decyduje o tym czy możemy nosić soczewki, jest wielkość i rodzaj wady. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, to soczewki  mogą nosić osoby, które:

  • mają wadę wzroku powyżej 5 dioptrii,

  • mają różne wady w każdym oku, a ich różnica przekracza 3 dioptrie,

  • chcą zmienić swój wizerunek,

  • są aktywnymi sportowcami.

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodna alternatywa dla okularów tradycyjnych. Jednak doboru soczewek należy dokonać zawsze w salonie optycznym, nie na własną rękę.

Optykpolito - Rafał Polito 

Firma OPTYKPOLITO, zlokalizowana w Toruniu, oferuje szeroką gamę usług i produktów związanych z optyką. W swojej ofercie posiada szkła okularowe, zarówno jednoogniskowe, jak i progresywne, a także powłoki antyrefleksyjne. Dodatkowo, firma prowadzi badanie wzroku oraz sprzedaje soczewki kontaktowe i płyny do ich pielęgnacji. Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także pielęgnację i czyszczenie opraw okularowych. Klienci mogą również skorzystać z indywidualnego zdobienia oprawek i soczewek okularowych, na przykład kryształami Swarovskiego.

Opracowanie:
Toruń, Poznańska 34 lok. 2
tel. 500 490 079
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz