Materiał Partnera

Opony maszyn rolniczych, leśnych i budowlanych – jak naprawić ogumienie do zadań specjalnych?

Opony maszyn rolniczych, leśnych i budowlanych – jak naprawić ogumienie do zadań specjalnych?

Rola opon w każdym pojeździe jest bardzo ważna – niezależnie, czy to w samochodzie osobowym czy specjalistycznej ciężkiej maszynie – opony zawsze są jedynym elementem, który ma bezpośredni kontakt z podłożem. Dlatego o opony trzeba dbać i regularnie je wymieniać – jeśli jednak chcemy nieco zaoszczędzić, zamiast inwestować w nowe ogumienie, możemy oddać stare opony do naprawy. Opłaca się to zwłaszcza w przypadku pojazdów specjalistycznych – maszyn budowlanych, rolniczych lub leśnych.

Ważna rola opon

Opony są niezwykle ważnym elementem każdego pojazdu. Często jednak kierowcy nie dbają o nie należycie. To poważny błąd, bo opony są jedynym elementem samochodów i innych pojazdów, który bezpośrednio styka się z nawierzchnią. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy samochód lub inny pojazd porusza się po wyjątkowo trudnej nawierzchni – dotyczy to na przykład maszyn rolniczych lub budowlanych. Poza tym opony szybciej zużywają się wtedy, kiedy narażone są na dużą eksploatację i przeciążenia – tak jest w przypadku ogumienia samochodów ciężarowych. Od kondycji opon zależy przyczepność pojazdu do nawierzchni i tym samym bezpieczeństwo jego użytkowników. Poza tym, w gospodarstwie i na budowie na łysych oponach po prostu nie można wykonać niektórych prac. Dlatego jeśli ogumienie takich pojazdów jest zużyte, należy czym prędzej wymienić je na nowe lub oddać do naprawy – ta druga opcja jest oczywiście znacznie tańsza

Napraw zamiast kupować

Na czym polega naprawa opon? To oczywiście zależy od tego, z jakiego rodzaju uszkodzeniami mamy do czynienia. Sposobem na przywrócenie sprawności starym oponom jest ich regeneracja, polegająca na założeniu nowej warstwy z bieżnikiem. Zdarza się jednak, że w trudnych warunkach opony po prostu się psują – maszyny budowlane i rolnicze poruszają się po nawierzchni, na której może występować sporo ostrych elementów, zabójczych nawet dla grubych, specjalistycznych opon. Firmą, która nie tylko posiada duże doświadczenie, ale też liczne certyfikaty jakości w zakresie naprawy opon ciężkich pojazdów – tirów, maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych – jest Kuliszewski Ryszard Serwis ogumienia, wulkanizacja Kuliszewski.

Nasza oferta obejmuje nie tylko naprawę opon samochodowych, ale także między innymi naprawę opon tirów i naprawę opon maszyn budowlanych. Nasza kadra jest intensywnie szkolona, aby wykonywać najbardziej skomplikowane naprawy opon oraz taśm w prasach rolniczych i taśmociągach rolniczych. Jesteśmy coraz częściej poszukiwani na rynku. Staramy się dorównać czołówce europejskich warsztatów wulkanizacyjnych techniką wyposażenia oraz jakością wykonywanych napraw opon, wymiany i wyważania kół, prostowania, spawania felg (obręczy kół) aluminiowych – mówi właściciel firmy.

Naprawa opon to zawsze rozwiązanie tańsze niż zakup nowego ogumienia – dlatego warto się na nią zdecydować.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz